Victoria Dom pozyskała ponad 10,5 mln zł z emisji obligacji

Warszawski deweloper zakończył z sukcesem emisję trzyletnich obligacji korporacyjnych o łącznej wartości nieco ponad 10,5 mln zł. Zarząd Victoria Dom planuje wprowadzić papiery do obrotu na rynku Catalyst. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na finansowanie bieżących projektów deweloperskich oraz wzmocnienie kapitału obrotowego.

Wiodący warszawski deweloper przeprowadził emisję trzyletnich obligacji w trybie oferty publicznej.  Łączna wartość emisji wyniosła ponad 10,5 mln zł. W ramach subskrypcji przydzielonych zostało 10.524 sztuk Obligacji serii N, które były obejmowane przez inwestorów po cenie 1.000 zł każda.

„Przeprowadziliśmy z sukcesem emisję obligacji korporacyjnych pozyskując ponad 10,5 mln zł. Jesteśmy zadowoleni, że mimo spowolnienia na rynku finansowym spowodowanym pandemią koronawirusa pokazaliśmy, że jest to w pełni możliwe. Okazuje się, że dla firm o solidnym standingu finansowym cały czas jest dostępne finansowanie ze strony inwestorów. Pozyskane pieniądze przeznaczymy na finansowanie bieżących projektów deweloperskich oraz wzmocnienie kapitału obrotowego. W przygotowaniu mamy kilka nowych inwestycji, w tym pierwszą na rynku krakowskim, którą zamierzamy uruchomić jeszcze w tym roku”- powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom. Zarząd Victoria Dom będzie się ubiegał o wprowadzenie obligacji nowej emisji do obrotu na rynku Catalyst.

Victoria Dom w pierwszym kwartale br. została najczęściej wybieraną firmą deweloperską przez warszawskich klientów. Spółka sprzedała w tym okresie 593 lokale zajmując tym samym pierwsze miejsce w rankingu opracowanym przez firmę redNet Consulting, obsługującą rynek nieruchomości mieszkaniowych. Udział Victoria Dom w warszawskim rynku pierwotnym wyniósł aż 9,25%, co oznacza że niemal co dziesiąte mieszkanie zakontraktowane w pierwszych trzech miesiącach tego roku pochodziło z szerokiej oferty dewelopera.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.