P.A. Nova podsumowuje i planuje nowe inwestycje

P.A. Nova opublikowała wyniki finansowe za I półrocze 2013 r. Zysk netto spółki wyniósł w tym okresie 8,3 mln zł. Spółka  kończy budowę parku handlowego w Myszkowie i planuje budowę kolejnej galerii w Jaworznie. Planuje rozwój na rynku budownictwa komercyjnego i nie wyklucza wejścia w segment hotelowy. Szykuje się też do sprzedaży kilku parków handlowych.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2013 r. obroty PA Nova sięgnęły 67 mln zł. Przychody z najmu wyniosły 19,7 mln zł, natomiast przychody ze sprzedaży usług budowlanych i deweloperskich - 44,1 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł w tym okresie 14,5 mln zł, a zysk netto - 8,3 mln zł. Obecnie spółka jest w trakcie budowy hali produkcyjnej w Rybniku dla firmy Doosan Babcock Energy Polska,  o powierzchni ok. 8 tys. mkw. Wartość inwestycji to 30 mln zł, jej ukończenie zaplanowano na luty 2014 r. Lada moment zakończy się również budowa lokalnego parku handlowego w Myszkowie na Śląsku, o powierzchni najmu ok. 1,9 tys. mkw. Jego otwarcie planowane jest na drugą połowę września. Spółka szykuje się też do budowy kolejnych budowy galerii i parków handlowych, z których najpoważniejszą inwestycją będzie galeria handlowa Galena w Jaworznie, o łącznej powierzchni najmu ponad 40 tys. mkw. Planowany termin jej otwarcia to 2015 r. Po zrealizowaniu tych dwóch inwestycji, łączna powierzchnia najmu obiektów handlowych PA Nova wyniesie ponad 100 tys. mkw., o ile w międzyczasie spółka nie sprzeda żadnych obiektów. Jak poinformowała PAP na konferencji prasowej prezes Ewa Bobkowska, PA Nova będzie szukała kupca na galerię w Przemyślu. – Być może udałoby się sprzedać pakiet 5-6 parków handlowych – dodała.

Spółka postawiła sobie za cel rozwój na rynku budownictwa komercyjnego. Planuje budować (zarówno jako deweloper jak i generalny wykonawca) obiekty handlowe w miejscowościach o liczbie mieszkańców ok. 20 – 100 tys. Sprzyja jej niesłabnące zainteresowanie sieci handlowych ekspansją w miastach o coraz mniejszej liczbie ludności. Prezes PA Nova Ewa Bobkowska poinformowała, że spółka myśli również o wejściu w segment hotelowy. PA Nova ma bank ziemi w całej Polsce, składający się z nieruchomości przeznaczonych pod budowę obiektów handlowych, usługowych i turystycznych. Łączna powierzchnia niezabudowanych gruntów, które należą do spółki, wynosi około 30 ha. Wciąż monitoruje rynek i nie wyklucza kupowania kolejnych działek, zarówno pod obiekty handlowo – usługowe, mieszkaniowe jak i użyteczności publicznej. W I półroczu spółka kupiła dwie nieruchomości , przeznaczone na realizację obiektów handlowych na zlecenie sieci handlowych. Głównymi odbiorcami usług budowlanych i deweloperskich spółki były w minionym półroczu m.in. Kaufland i Tesco.

 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.