Meridian rezygnuje z debiutu na giełdzie. Znowu

Fot. Fotolia

Spółka Meridian Properties N.V. podała, że o odwołała ofertę publiczną i plany debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W lakonicznym komunikacie podano, że powodem odwołania oferty jest „niekorzystna sytuacja rynkowa”. Ponad krótki komunikat spółka nie udziela komentarzy na ten temat. To już drugie odwołanie oferty i debiutu na GPW przez Meridiana w ostatnich miesiącach. W drugiej dekadzie czerwca spółka poinformowała, że chce zebrać na warszawskim parkiecie ok. 200 mln euro. Tydzień później odwołała swoje plany tłumacząc to „znaczącym pogorszeniem się warunków rynkowych, oraz zwiększonego poziomu niepewności na światowym i polskim rynku kapitałowym”. Firma zapowiedziała, że rozważy debiut po wakacjach.
Ponowne plany wejścia na warszawski parkiet i uzbierania na nim 170 mln euro Meridian ogłosił 1 października. Środki te miały być przeznaczone na: zakup pierwotnego portfela nieruchomości (od Bluehouse Capital) –  87,7 mln euro, częściową spłatę kredytów bankowych związanych z pierwotnym portfelem –  17,0 mln euro, finansowanie kolejnych akwizycji aktywów nieruchomościowych –  57,4 mln euro oraz prowizje i koszty związane z przeprowadzeniem oferty: 8,0 mln euro. 9 października 2013 r. ogłosił, że rezygnuje z tych planów.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.