Marvipol jedzie do góry

W I półroczu 2013 r. Grupa Marvipol odnotowała 198,9 mln zł przychodów, niemal 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Zysk operacyjny wzrósł prawie dwukrotnie do 20,4 mln zł, a zysk netto wyniósł 10,6 mln zł wobec 1,5 mln zł w I półroczu 2013 r.

Segment deweloperski zakończył półrocze z 60,7 mln zł przychodów i 4 mln zł wyniku operacyjnego, wobec 20,2 mln zł przychodów i 4 mln zł straty w I półroczu 2012 r. Wynajem nieruchomości przyniósł 4,2 mln zł przychodów i 1,9 mln zł wyniku na działalności. Jednak istotny wpływ na wyniki Marvipolu miał segment motoryzacyjny, który odpowiada za dwie trzecie osiągniętych przychodów i zysków. – Grupa Marvipol ma za sobą udane półrocze. Wolumen sprzedaży mieszkań wzrósł rok do roku o blisko jedną czwartą i wyniósł 213 sztuk, czyniąc miniony okres rekordowym I półroczem w dotychczasowej historii grupy. Z kolei segment motoryzacyjny, drugi z motorów wzrostu grupy, może pochwalić się 131,9 mln zł przychodów i rosnącą, przekraczającą 10 proc. rentownością operacyjną – skomentował Mariusz Książek, Prezes Zarządu oraz główny akcjonariusz Marvipol S.A.

W I półroczu 2013 r. Marvipol koncentrował się też na restrukturyzacji źródeł finansowania grupy. W połowie roku Marvipol S.A. dokonał wykupu obligacji o łącznej wartości 55,4 mln zł oraz przeprowadziła emisję obligacji serii K,L i M, pozyskując z nich 49 mln zł. Z kolei pod koniec sierpnia spółka wykupiła trzyletnie obligacje serii C o wartości nominalnej 14,45 mln zł. – Ze względu na konstrukcję zapadłych w sierpniu obligacji nie byliśmy zainteresowani ich refinansowaniem na dotychczasowych warunkach. Nie rezygnujemy z obecności na rynku długu obligacyjnego, jednak zamierzamy w kolejnych latach zmniejszać udział obligacji w bilansie Grupy na rzecz kapitału własnego, kredytów bankowych oraz innych instrumentów dłużnych, takich jak leasing – informuje Prezes Marvipol S.A. Mariusz Książek.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.