JHM Development zwiększa rentowność

W I półroczu roku obrotowego 2013 grupa JHM Development uzyskała przychody w wysokości 29,6 mln zł, czyli na porównywalnym poziomie jak roku temu. Zwiększyła się natomiast rentowność operacyjna z 3,7 mln zł w 2012 r. do 5,5 mln zł. Grupa wypracowała zysk netto 2,6 mln zł w porównaniu do 1,1 mln zł rok wcześniej.

Na rentowność grupy miały wpływ głównie dwa czynniki: zwiększenie poziomu komercjalizacji powierzchni wynajmu w halach przy ul. Marywilskiej w Warszawie oraz przychody spółek JHM 1 i JHM 2 (spółki celowe, które zarządzają obiektami handlowymi dla Nomi i Biedronki).

Grupa wypracowała podobne przychody jak w ubiegłym roku, mimo spadku sprzedaży mieszkań przez spółkę JHM Development S.A.  W I półroczu 2013 r. sprzedała ona 54 mieszkania w porównaniu do 66 mieszkań w analogicznym okresie rok wcześniej. Jednak w 2012 r. spółka oddała do użytku dwie nowe inwestycje: w Bełchatowie oraz w Skierniewicach, co zawsze przekłada się na większą sprzedaż mieszkań. – W przyszłym roku zakończymy dwie inwestycje: w Koninie oraz Żyrardowie, co pozwoli zwiększyć spółce sprzedaż do poziomu 250 mieszkań.  Jednocześnie planujemy kilka nowych inwestycji, ale ich realizację uzależniamy od pozyskanego finansowania. Planujemy także budowę nowej hali w ramach Centrum Hal Targowych w Warszawie o powierzchni mniej więcej 20 tys. mkw., którą chcemy wynająć dla dużych sklepów między innymi z sektora budowlanego – powiedziała Halina Mirgos, prezes zarządu JHM Development S.A.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.