Immofinanz wypłaci 169,3 mln euro dywidendy

Daniel Riedl, prezes BUWOG, spółki zależnej Immofinanz, dyrektor operacyjny Immofinanz Group

XX. walne zgromadzanie akcjonariuszy (WZA) Immofinanz AG zatwierdziło wypłatę dywidendy w wysokości 0,15 euro na akcję za rok finansowy 2012/13. Spółka wypłaci akcjonariuszom łącznie 169,3 mln euro.

Dywidenda zostanie wypłacona akcjonariuszom według stanu posiadania akcji na dzień 4 października, a sam transfer środków nastąpi 11 października. Zgodnie z austriacką ustawą o podatku dochodowym, dywidenda sklasyfikowana jest jako zwrot kapitału, co oznacza, że jest wolna od podatku dla osób fizycznych zamieszkałych w Austrii, które posiadają akcje notowanego na wiedeńskim i warszawskim parkiecie Immofinanz jako część ich majątku prywatnego.

Immofinanz poinformowało również, że dotychczasowy dyrektor operacyjny  Immofinanz Group – Daniel Riedl został mianowany prezesem zarządu BUWOG, spółki zależnej Immofinanz specjalizującej się w sektorze nieruchomości mieszkaniowych. Obecnie w samej spółce BUWOG trwają przygotowania do jej debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie, co ma nastąpić w 2014 r. W pierwszym etapie zaangażowanie finansowe Immofinanz w spółkę BUWOG zostanie zmniejszone ze 100 proc. do mniej niż 50 proc.. Sprzedaż większościowego pakietu akcji zostanie przeprowadzona poprzez tzw. „spin off” lub w ramach publicznej oferty akcji (IPO).

Do momentu planowanego debiutu BUWOG na giełdzie, Daniel Riedl pozostanie w zarządzie Immofinanz, gdzie jest odpowiedzialny za rozwój portfela nieruchomościowego, zarządzanie i obrót w segmencie mieszkaniowym, jak również za kwestie osobowe, IT i marketingu. Daniel Riedl jest także od początku 2012 roku przewodniczącym Rady Nadzorczej BUWOG. Obowiązki kierowania Radą przejmie w przyszłości Vitus Eckert – z zawodu adwokat i partner w firmie Eckert Fries Prokopp Rechtsanwälte GmbH w Baden bei Wien, który aktualnie jest również członkiem rady nadzorczej Immofinanz.

ImmofinanzGroup to jedna z największych w Europie firm z branży nieruchomości. Jest notowana w indeksie ATX na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od momentu założenia w 1990 r. zgromadziła portfolio nieruchomości, które obecnie obejmuje ponad 1700 nieruchomości o wartości około 10,4 mld euro.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.