Griffin przymierza się do kupna Marino

Deweloper Gant podpisałz Griffin Investment Group list intencyjny w sprawie sprzedaży CH Marino. Sprzedaż wrocławskiego centrum handlowego może pomóc deweloperowi rozwiązać problemy finansowe podaje Puls Biznesu.

29 marca zapada termin wykupu obligacji Ganta o łącznej wartości 26 mln zł, jednak spółka nie posiada takiej kwoty, a pierwsze podejście do rolowania długu nie powiodło się. Cytowana przez Puls Biznesu osoba zbliżona do dewelopera twierdzi, że Gant podpisał już z Griffinem list intencyjny a firmy negocjują warunki sprzedaży. CH Marino posiada stosunkowo długie umowy najmu przy niskich stawkach, co sprawia, że jest obiektem atrakcyjnym dla Griffin Investment Group, której strategia koncentruje się na obiektach z potencjałem restrukturyzacji lub modernizacji.

W księgach Marino zostało przez dewelopera wycenione na ok. 160 mln zł, a nieruchomość obciążona jest prawie 100 mln zł kredytu. Według informacji PB Griffin chciałby zapłacić kilkanaście milionów więcej. Zdaniem rozmówcy Pulsu Biznesu sprzedaż części aktywów to tylko jedno z rozwiązań, z jakich może skorzystać Gant. Informator wskazuje m.in. na posiadany przez spółkę grunt w Krakowie.

W wypowiedzi dla PB Karol Antkowiak, prezes i główny akcjonariusz Ganta, wyraża nadzieję na domknięcie emisji do końca tygodnia. Jak podał prezes Ankowiak, część negocjacji z inwestorami zakończyła się z sukcesem, wciąż trwają rozmowy z pozostałymi.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.