Gant Development na minusie, sprzeda część aktywów

Pierwsze półrocze 2013 r. Gant Development zakończył stratą netto w wysokości 24,4 mln zł wobec 7,38 mln zł rok wcześniej. Strata operacyjna była na poziomie 5,07 mln zł wobec 5,24 mln zł, natomiast skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 84,3 mln zł wobec 267,2 mln zł w 2012 r.

Gant Development podtrzymuje, że na koniec 2013 r. zadłużenie spółki powinno spaść z ok. 630 mln zł do 396,3 mln zł.  Konieczna jest jednak sprzedaż centrum handlowego Marino we Wrocławiu. – W samym II kwartale nasze zobowiązania rdr obniżyły się o 80 mln zł. Jest bardzo realne, że osiągniemy cel całoroczny, o ile uda nam się sprzedać Marino – powiedział na konferencji Krzysztof Brzeziński, prezes dewelopera.

Jak wynika z raportu, zarząd spółki przeznaczył do sprzedaży również nieruchomość położoną na Kapelance w Krakowie, nieruchomość na Szewskiej we Wrocławiu i grunt pod centrum handlowe w Bogatyni. Krzysztof Brzeziński poinformował też, że cały czas trwa procedura związana z emisją obligacji skonsolidowanych, które mają w części pokryć zadłużenie z tytułu obligacji i kredytów. Spółka chce też zaproponować wykup obligacji przeterminowanych o wartości ponad 20 mln zł z emisji, które zapadały w maju, czerwcu i sierpniu.

– Będziemy proponowali wykup z czterema kwartalnymi płatnościami ratalnymi. Pierwsza rata byłaby możliwa jeszcze we wrześniu. Jesteśmy bardzo zdeterminowani, żeby przeprowadzić wykup – powiedział prezes Ganta. Gant zamierza finansować wykup przy pomocy środków własnych i prowadzi rozmowy w celu sprzedaży swoich działek i aktywów biurowych. Spółka prowadzi obecnie sprzedaż lokali we wrocławskiej inwestycji Odra Tower.
– Odra sprzedaje się bardzo dobrze. Dziennie spływa nam z tej inwestycji ok. 1 mln zł. Środki jakie wpływają w 100 proc. zostają przeznaczone na spłatę kredytu pod tę inwestycję. Pod koniec tego roku lub w I kwartale 2014 r. powinien być on w pełni spłacony – powiedział na konferencji Krzysztof Brzeziński.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.