Cinema City sfinalizowała zakup akcji Ronsona

Cinema City International NV poinformowała , że jej spółka zależna zrealizowała umowę pośredniego zakupu 7,65 proc. akcji dewelopera Ronson Europe NV podpisaną w lipcu 2013 r. Wartość transakcji wyniosła ok. 14,6 mln zł.

ITR 2012 - spółka zależna Cinema City, oraz Dori łącznie nabyły 41,8 mln akcji Ronson Europe NV, stanowiących 15,3 proc. kapitału akcyjnego spółki. Po tej transakcji, Cinema City i Dori bezpośrednio i pośrednio kontrolują 79,56 proc. kapitału akcyjnego Ronsona. Łączna cena za akcje zapłacona przez ITR 2012 oraz Dori to około 29,2 mln zł - z czego ITR 2012 zapłacił około 14,6 mln zł. W czwartym kwartale 2013 roku Cinema City rozpozna jednorazowy zysk z tej transakcji, a w kolejnych kwartałach będzie konsolidować większą część zysków spółki Ronson. – Będziemy kontynuować naszą współpracę z U. Dori Group. Wspólnie będziemy wspierać Ronsona w realizacji nowych projektów realizowanych na działkach znajdujących się w banku ziemi należącym do spółki jak i na nowych działkach – powiedział Moshe Greidinger, prezes Cinema City International – Ta inwestycja jest wyrazem naszego zaufania do polskiej gospodarki oraz mocnego zaangażowania w segmencie realizacji projektów deweloperskich niezależnie od naszej działalności w segmencie rozrywki – dodał.
Ronson jest deweloperem, który działa na rynku mieszkań w Polsce od 2000 r.  Realizuje projekty w segmencie średniej klasy mieszkań w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie. Obecnie w przygotowaniu ma 22 nowe projekty z 5 tys. mieszkań. Plany na cały 2013 r. zakładają 450-500 przekazanych mieszkań oraz przedsprzedaż 500 mieszkań i rozpoczęcie dwóch nowych projektów: Tamka i Moko w Warszawie. Ronson ma dużą bazę działek do realizacji kolejnych inwestycji. Od 2007 r. spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.
Cinema City International jest największym operatorem kin w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu. Spółka prowadzi 99 multipleksów z 966 ekranami, w 7 krajach (Polska, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowacja i Izrael).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.