Wyniki Ganta w I kw. zadowalające na tle rynku deweloperskiego

Wyniki Ganta w I kwartale 2010 roku nie będą dobre, ale na tle innych spółek deweloperskich będą przyzwoite. Analitycy oceniają, że kolejne kwartały w wykonaniu Ganta powinny być lepsze.

- Wyniki Ganta w I kwartale nie będą dobre. Jednak kiedy spółka ma niewiele mieszkań do przekazania to trudno spodziewać się dobrych wyników. Wydaje się jednak, że zysk w okolicach 8 mln zł, w momencie kiedy liderzy rynku JW Construction i Dom Development pokażą niewiele ponad 10 mln zł, będzie przyzwoitym wynikiem - powiedział PAP Maciej Wewiórski, analityk DM IDM. - W kolejnych kwartałach wyniki powinny być lepsze - dodał.

Analityk zauważa, że istotny dla przyszłych wyników spółki jest projekt przy ulicy Sokołowskiej w Warszawie. - Działka pod tę inwestycję została kupiona na kredyt po bardzo wysokiej cenie dlatego pod względem rentowności ten projekt nie będzie udany - uważa Wewiórski.

- Klucz do sukcesu projektu przy Sokołowskiej to sprzedaż lokali użytkowych. Część mieszkań w tej inwestycji będzie sprzedawanych po kosztach, a zysk będzie tworzony głównie przez sprzedaż powierzchni komercyjnej - dodał.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.