Wioski outletowe nowym pomysłem Echo Investment

Kielecki deweloper Echo Investment zamierza wejść w nowy segment nieruchomości komercyjnych – podaje Strefa Biznesu.

Kieleckiego giełdowego dewelopera, spółkę Echo Investment znaliśmy do tej pory z budowy wielkich centrów handlowo - rozrywkowych. Teraz firma wchodzi w zupełnie nowy dla siebie obszar, czyli w inwestycje w wioski outletowe, tak popularne na zachodzie Europy, a wciąż jeszcze mało znane u nas.

Poza kilkoma inwestycjami firmy Neinver, między innymi w Piasecznie, Sosnowcu czy Gdańsku, ten typ centrum handlowego nie jest znany w innych mniejszych miastach Polski, podczas gdy w znacznie bogatszych krajach Unii Europejskiej powstają takie wioski często choćby po to, aby ratować zagrożone strukturalnym bezrobociem miejscowości. Zwykle takie centra spełniają swoją rolę i dawne miasta poprzemysłowe odradzają się jako miasteczka handlowe.

I właśnie w takie wioski outletowe planuje teraz zainwestować Echo Investment. Program Outlet Park, zakłada docelowo budowę całej sieci centrów outletowych w Polsce. Pierwsze centrum powstanie w Szczecinie i to w miejscu, gdzie kielecki deweloper pierwotnie planował budowę Galerii Astra.

Źródło: Strefa Biznesu

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.