Warbud generalnym wykonawcą inwestycji wartej ok. 480 mln zł

Tarasy Zamkowe, Lublin

Immofinanz Group wybrał generalnego wykonawcę Tarasów Zamkowych w Lublinie. Została nim firma Warbud z Warszawy, która zrealizuje budowę centrum handlowo-rozrywkowego w pobliżu historycznego zamku.

Prace budowlane związane z fundamentami pod Tarasy Zamkowe prowadzone są od października ubiegłego roku. Firma Soletanche – wykonawca na ścianę szczelinową i wykop – wykonała już okrąg ściany szczelinowej na głębokość 18 metrów. Ściana szczelinowa stanowić będzie fundament dla całego obiektu oraz ściany części podziemnej. Obecnie trwają prace związane z wykopem podziemnej części kompleksu. 
– Generalny wykonawca wszedł już na plac budowy i płynnie kontynuuje wykonanie prac budowlanych – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor polskiego oddziału Immofinanz Group.
.
Równolegle do prac budowlanych Immofinanz Group prowadzi prace związane z budową układu komunikacyjnego. Zgodnie z umową zawartą z miastem, spółka zainwestowała 50 mln złna realizację rozwiązań komunikacyjnych w najbliższym otoczeniu Tarasów Zamkowych. Ponad 20 milionów z powyższej kwoty zostanie przeznaczone na inwestycje związane z przebudową ronda Lubelskiego Lipca 80’. Rozpoczęcie prac związanych z przebudową układu komunikacyjnego planowane jest w połowie 2013 r. Zakończenie tych prac przewidziane jest na połowę roku 2014 – dodaje Jacek Wesołowski.
Centrum handlowo-rozrywkowe Tarasy Zamkowe powstanie w samym sercu Lublina, pomiędzy Alejami Unii Lubelskiej i Tysiąclecia. Na 38 tys. mkw. powierzchni handlowej znajdzie się 150 lokali handlowo-usługowych – w tym kawiarni, restauracji i obiektów o charakterze rozrywkowym. Trzypoziomowy parking podziemny pomieści 1400 wygodnych miejsc postojowych. Znajdzie się tam także miejsce na supermarket o powierzchni 2 tys. mkw.
Otwarcie Trasów Zamkowych planowane jest jesienią 2014 r. Całkowity koszt inwestycji to około 480 milionów zł.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.