Takko Fashion wynajmuje powierzchnie w Galerii Leszno

Spółka Agromex Development 2, inwestor Galerii Leszno, podpisała umowę najmu z jednym z największych sprzedawców detalicznych odzieży w Europie – niemiecką firmą Takko Fashion.

Oferta Galerii Leszno powiększy się ponadto o kwiaciarnię i sklep zoologiczny, należące do lokalnych właścicieli. W procesie najmu inwestora reprezentowała firma DTZ, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości.

Salon odzieżowej marki Takko Fashion zostanie usytuowany na pierwszym piętrze Galerii i zajmie powierzchnię 450 mkw. Parter zyska zaś sklep zoologiczny o powierzchni 190 mkw. oraz 60-metrową kwiaciarnię.

Takko Fashion, z siedzibą w Telgte w Niemczech, posiada obecnie ok. 1400 sklepów. Firma od niemal 30 lat działa jako sieć dyskontów odzieżowych, gwarantując przystępne ceny i wysoką jakość asortymentu. Od marca 2008 r. marka rozwija się dynamicznie również w Polsce i zapowiada dalszą ekspansję w naszym kraju.

Budowa Galerii Leszno ruszyła z początkiem kwietnia; w marcu wybrano generalnego wykonawcę projektu, którym została warszawska firma Karmar. Inwestor projektu posiada zabezpieczenie finansowe dla inwestycji.

Galeria Leszno oferuje 32 tys. mkw. powierzchni najmu (GLA) – łącznie z powierzchnią zajmowaną przez wolnostojący sklep Praktiker (7 390 mkw.). Na dwóch poziomach galerii handlowej o łącznej powierzchni 24 000 mkw. znajdą się m.in.: supermarket Intermarche (ok. 3 800 mkw.), sklep z branży RTV/AGD – Media Expert (1 800 mkw.), czy salon sportowo-odzieżowy Sporting (1500 mkw.), drogeria Rossmann (ok. 380 mkw.), kino oraz ok. 80 sklepów i punktów usługowych reprezentujących lokalne, krajowe oraz międzynarodowe marki. Firma DTZ jest w trakcie zaawansowanych negocjacji z innymi znanymi najemcami. Ostatnio zostały podpisane umowy najmu z trzema odzieżowymi markami grupy LPP: Reserved, Cropp i House, które łącznie zajmą prawie 1000 mkw.

Źródło: pr

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.