"Socjo-fotografia" w C.H. Forum

W C.H. Forum rusza projekt socjologiczno-fotograficzny „Portret gliwiczan”. Gliwicie centrum jest jednocześnie partnerem projektu.

Projekt wymyślili młodzi entuzjaści fotografii z grupy „Aczkolwiek” przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Do jesieni będą oni robić zdjęcia portretowe mieszkańcom Gliwic w najbardziej charakterystycznych miejscach miasta: urzędach, fabrykach, skwerach, na dużych osiedlach, jak również w obiektach kultury i nauki.
Akcja zostanie zainaugurowana w C.H. Forum.

– C.H. Forum to bardzo uczęszczane miejsce, a dzięki temu odpowiednie do wypromowania naszej inicjatywy. Widzimy też, że chętnie angażuje się w akcje fotograficzne – tłumaczy Sebastian Michałuszek, lider projektu i grupy „Aczkolwiek”. Uzbrojeni w aparaty młodzi portreciści liczą na odwagę gliwiczan i ich gotowość do
kooperacji. Podczas portretowania będą ich pytać o marzenia i oczekiwania na najbliższą dekadę.

– Mamy ambicję pokazać miasto poprzez zróżnicowanie kulturowe i społeczne jego mieszkańców. Powstanie w ten sposób nie tylko osobliwy, artystyczny portret socjologiczny gliwiczan na początku kolejnego dziesięciolecia, lecz także pamiątka, po którą niektórzy chętnie sięgną po latach. Finalnie zamierzamy, bowiem wydać album,
przynajmniej w wersji elektronicznej, który będzie można sobie pobrać ze strony Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach lub C.H. Forum – tłumaczy Sebastian Michałuszek.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.