Sieć sklepów Abra podpisuje umowę z Panattoni Europe

Sieć sklepów meblowych Abra, należąca do koncernu JD Group, podpisała z firmą Panattoni Europe umowy najmu dwóch magazynów w Gdańsku i okolicach Wrocławia.

Jak podała firma w komunkacie, nowe magazyny o łącznej powierzchni 4 400 mkw. to obiekty klasy A, oferujące najwyższy standard powierzchni magazynowej oraz biurowej, jak również możliwość zastosowania najnowszych rozwiązań logistycznych. Umowy najmu zostały zawarte na okres 5 lat.

Wynajem dotyczy powierzchni w parkach logistycznych Panattoni w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz w Gdańsku. Obecnie Abra posiada 6 magazynów, zlokalizowanych w: Dąbrowie Górniczej, Dębicy, Wrocławiu, Tczewie, Strykowie oraz w miejscowości Trzcianka koło Piły. Ich lokalizacja odpowiada obecnemu rozmieszczeniu sieci sklepów, w większości skoncentrowanych na południu Polski.

- Z Tczewa przeniesiemy się do Gdańska, a z Wrocławia do Nowej Wsi Wrocławskiej. Nowe magazyny są nowocześniejsze i lepiej odpowiadają rosnącym potrzebom firmy. Rozwijamy się pod względem ilości sklepów i dlatego musimy stale usprawniać i zwiększać nasze zaplecze logistyczne – mówi Piotr Krzanowski, prezes Abra SA. – Unowocześnianie zaplecza logistycznego, to część przyjętej strategii rozwoju firmy, która przewiduje posiadanie 10 procent rynku, w ciągu najbliższych 4 lat – dodaje Krzanowski.

Relokacja do magazynów Panattoni nastąpi z dniem 1 października 2010 roku. Wówczas firma będzie zajmowała łącznie niemal 16 tys. mkw. powierzchni. Nowe magazyny będą zaopatrywały zarówno sklepy własne, jak również tworzoną właśnie sieć sklepów franczyzowych.

- Do tej pory firma Abra SA była obecna w jednym parku Panattoni Europe w Strykowie, dlatego tym bardziej cieszymy się z podpisania kolejnych dwóch umów najmu. Jest to dla nas potwierdzeniem skuteczności obranej strategii. Polega ona na wyborze lokalizacji umożliwiających sprawną obsługę lokalnych rynków i pozwalających stworzyć ogólnokrajową sieć dystrybucji. To właśnie rozwój naszych klientów i ich oczekiwania determinują obecność nieruchomości Panattoni w poszczególnych regionach kraju - mówi Bartłomiej Krawiecki, partner zarządzający na Polskę Wschodnią, Panattoni Europe.

Abra to ogólnopolska sieć sklepów meblowych posiadająca obecnie ok. 5 procent udziału w rynku meblowym i prawie 80 sklepów w całej Polsce. Jest częścią międzynarodowego koncernu JD Group z siedzibą w RPA. Koncern notowany jest na giełdzie w Johannesburgu i posiada ponad 1000 obiektów handlowych, zgrupowanych w 9 sieciach handlowych na terenie RPA, zajmujących się sprzedażą detaliczną mebli, artykułów RTV/AGD oraz sprzętu komputerowego.

Źródło: Abra

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.