Rynek nieruchomości komercyjnych wraca na drogę szybkiego rozwoju

Biorąc pod uwagę formę rynku na koniec 2010 roku aktualne wyniki całej branży dają dobry prognostyk na kolejne kwartały. W minionym roku wybudowano łącznie 252 tys. mkw. powierzchni magazynowych w tym najwięcej przybyło na Górnym Śląsku (86 tys. mkw.), rynek warszawski wzbogacił się o nowe 42 tys. mkw.. W przypadku powierzchni handlowych na ten rok szacuje się oddanie do użytku ponad 600 tys. mkw. powierzchni handlowej – mówi Renata Osiecka, partner zarządzający AXI IMMO.

Te dane pokazują, że rynek nieruchomości komercyjnych wraca na drogę szybkiego rozwoju i staje się ponownie rynkiem dużego potencjału biznesowego. Największe ożywienie ma miejsce przede wszystkim w obszarze nieruchomości magazynowych i handlowych, których perspektywa dynamicznego rozkwitu jest najbardziej pewna. W tym roku przeważają średniej wielkości umowy od 3 do 5 tys. mkw. Oznacza to, że średniej wielkości firmy rozwijają się. Największy popyt na powierzchnie magazynowe można obserwować na Mazowszu, Śląsku i we Wrocławiu. Dynamiki nabierają Centralna Polska i Kraków; najsłabsze rynki na dzisiaj to Poznań i Trójmiasto - komentuje Renata Osiecka.

AXI IMMO wywodzi się z Axis Real Estate, firmy, która od kilku lat świadczy usługi doradcze i brokerskie w sektorze nieruchomości magazynowych.Obecnie firma specjalizuje się w trzech obszarach komercyjnego rynku nieruchomości, czyli: industrial, office i retail.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.