Rozbudowa Silesia City Center

Prace przy Silesia City Center

Trwają prace nad utworzeniem poziomu -1 dla nowego parkingu mogącego pomieścić blisko 900 samochodów. Po rozbudowie będzie to największy parking podziemny w Katowicach.

Pierwszy etap prac budowlanych ruszył 6 września i realizowany jest przez generalnego wykonawcę – firmę ERBUD S.A. W etapie I planuje się między innymi zajęcie centralnej części parkingu Silesia City Center, gdzie powstanie nowy, podziemny parking, na którym łącznie będzie mogło parkować 1,7 tys. samochodów. Obecnie prace budowlane trwają na wydzielonej części parkingu od strony osiedla Dębowe Tarasy. Potrwają do jesieni 2011.

– Obecnie prowadzone są prace na powierzchni blisko 8,5 tys. m kw. i na głębokości około 5,5 metra. Obszar prac będzie systematycznie powiększany do końca września. 30 września z kolei powierzchnia zwiększy się do ponad 12,7 tys. m kw. i sięgać będzie drogi, która dziś przebiega przez parking – wyjaśnia Artur Kotsas z firmy DIL Polska Baumanagment, która jest project managerem rozbudowy Silesia City Center. I dodaje: – Po 20 listopada prace będą prowadzone zarówno na obecnie istniejącym parkingu naziemnym, jak również przy parkingu podziemnym zlokalizowanym pod Saturnem. Po zakończeniu prac liczba podziemnych miejsc parkingowych zwiększy się po stronie zachodniej o 195 – dodaje.

Dziś Silesia City Center dysponuje 3 tys. miejsc parkingowych. Po rozbudowie liczba ta ma zwiększyć się o 22% - do 3525, z czego 1,7 tys. ma znajdować się pod ziemią. – Nowa Silesia City Center musi przygotować się na większą liczbę klientów. Już dziś sięga ona 13 milionów rocznie.

Prace trwają nie tylko na parkingu. W drugiej połowie października rozpoczną się także roboty na elewacji od strony północnej, które będą przesuwać się systematycznie od Tesco w kierunku Saturna. Wiele prac na terenie Silesia City Center jest prowadzonych jednocześnie. Zmianie ulega także trasa autobusów. Przystanki natomiast pozostają bez zmian.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.