Redan podsumował I półrocze

Grupa handlująca odzieżą, według wstępnych szacunków, w I półroczu tego roku uzyskała 170,1 mln zł przychodów, czyli 20 proc. więcej niż przed rokiem. Z tego sieć dyskontowa Textilmarket odnotowała wzrost sprzedaży o 15 proc. do 86,1 mln zł, a handel odzieżą m.in. pod markami Top Secret, Drywash i Troll zapewnił 84 mln zł obrotów podaje Parkiet.

Sprzedaż w sklepach porównywalnych (tzn. takich, które działały w I półroczu bieżącego roku jak i w poprzednim roku) w sektorze dyskontowym utrzymała ubiegłoroczny poziom, natomiast w drugim segmencie biznesowym zanotowano wzrost o 14 proc.

Po 6 miesiącach 2011 r. szacunkowa wartość marży grupy Redan wzrosła o 23 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2010 roku osiągając poziom 77,5 mln zł. Grupa odnotowała wzrost wolumenu marży zarówno na rynku dyskontowym, jak i modowym - odpowiednio o 16 proc. i 31 proc.

Zgodnie z tegoroczną prognozą zarządu Redanu, zakładającą uzyskanie 14 mln zł zysku netto i 415,8 mln zł przychodów, obroty grupy powinny wzrosnąć w skali roku o 28 proc.

Źródło: Parkiet

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.