Rank Progress rekordowe wyniki wśród deweloperów

W zestawieniu Gazety Giełdy „Parkiet” spółka Rank Progress uzyskała najlepszą dynamikę wzrostu przychodów i poziom najważniejszych wskaźników finansowych w 2011 roku wśród wszystkich 17 spółek deweloperskich tworzących giełdowy indeks WIG-Deweloperzy.

Dziennikarze Gazety Giełdy „Parkiet” podsumowali rezultaty finansowe osiągnięte w 2011 roku przez spółki notowane na warszawskiej giełdzie z podziałem na poszczególne indeksy branżowe. Biorąc pod uwagę dynamikę wzrostu wyników oraz poziom kluczowych wskaźników finansowych, wytypowali liderów w każdej z branż.

W zestawieniu deweloperów Rank Progress uplasował się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o większość branych pod uwagę kryteriów. Spółka odnotowała największy wzrost przychodów operacyjnych (119,6 proc.), a także najwyższy poziom: rentowności na sprzedaży (103,5 proc.), marży operacyjnej (106,8 proc.) oraz rentowności kapitałów własnych (36 proc.). Jedynie w przypadku dynamiki wzrostu netto Rank Progress ustąpił minimalnie spółce, która uplasowała się na pierwszym miejscu.  

Grupa osiągnęła w 2011 r. ponad 151 mln zł zysku, czyli o około 67 proc. więcej niż w 2010 roku. Był to jednocześnie rekordowy wynik w 15-letniej historii firmy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.