Rank Progress przeznaczy 50 mln zł na skup akcji własnych

Walne zgromadzenie spółki deweloperskiej uchwaliło warunki skupu akcji. Upoważnienie pozwala na nabywanie akcji po cenie nie wyższej niż 40 zł za sztukę. W maju ma też zapaść decyzja o dywidendzie, którą spółka wypłaciła w postaci zaliczki.

Walne zgromadzenie Rank Progress zdecydowało o skupie własnych akcji. Program przewiduje wykup do 10 proc. kapitału, na ten cel ma zostać przeznaczone 5o mln zł. Nabywanie akcji własnych dewelopera może następować za cenę nie niższą niż 1 zł i nie wyższą niż 40 zł. Skup może trwać do 10 kwietnia 2015 roku. Spółka poinformowała o tym w komunikacie.

Także w tym tygodniu okazało się, że zarząd będzie wnioskował wypłatę dywidendy. Spółka chce przeznaczyć na ten cel kolejne ponad 50 mln zł. Składa się na to w całości wypracowany zysk netto w 2011 roku (45,98 mln zł) oraz zyski wypracowane w poprzednich latach i przelane na kapitał zapasowy (4,17 mln zł). Wysokość dywidendy wynosi 1,35 zł na jedną akcję. Decyzja ma zapaść na walnym 7 maja, ale będzie miała tylko charakter formalny, bo spółka już na podstawie uchwały zarządu z 28 grudnia wypłaciła całą dywidendę w postaci zaliczki.

W drugiej połowie marca analitycy Domu Maklerskiego IDMSA obniżyli rekomendację dla akcji Rank Progress do trzymaj z kupuj. Biuro jednocześnie podniosło cenę z 14,1 zł do 17,5. Na środowej sesji akcje spółki przez większą część dnia znajdowały się pod kreską na bardzo trudnej sesji. Jednak wcześniej wykonały mocny rajd na fali dobrych fundamentów. Trzymiesięczna stopa zwrotu wynosi około 50 proc., w tym czasie indeks szerokiego rynku zyskał zaledwie 7 proc.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.