Poznań: rozbudowa na Franowie zakończona

Park Handlowy Franowo w Poznaniu

80 tys. mkw. powierzchni handlowej czeka na klientów rozbudowanego Parku Handlowego Franowo w Poznaniu, którego otwarcie nastąpi 25 września 2013 r.

Historia inwestycji przy ul. Szwedzkiej sięga 1994 r., kiedy z dzielnicy Winogrady przeniosła się tam Ikea. Sklep miał wówczas zaledwie 6 tys. mkw. Prace nad nową inwestycją Inter Ikea Centre Group Poland rozpoczęły się w 2011 r. Wtedy też powstały budynki, w których dziś mieszczą się OBI i Decathlon. Dobudowano również pasaż wielkości 14 tys. mkw., którego otwarcie we wrześniu zamyka prace inwestora w Poznaniu.
Nowy pasaż powstał naprzeciwko sklepu Ikea, pomiędzy trasą tramwajową a budynkiem galerii, gdzie niegdyś mieściła się Hypernova, a obecnie jest m.in. Carrefour. Pasaż posiada 7 lokali o powierzchni od 500 do 3,2 tys. mkw. W jednym z największych pomieszczeń już na początku czerwca otworzono market Jula. W nowym budynku swoje sklepy 25 września udostępnią klientom takie marki jak: Bel-Pol, RTV Euro AGD, Sports Direct, Jysk i Smyk, a także sklep Maxi Zoo.

Po trwającej 2,5 roku rozbudowie Parku, klienci mają do dyspozycji 80 tys. mkw. powierzchni handlowej, na której łącznie znajdzie się 29 sklepów – w tym wielkopowierzchniowych. Od początku rozbudowy na terenie Parku posadzono w sumie ponad 500 drzew, 20 tys. krzewów i zasadzano 40 tys. mkw. trawy. Powstały także dodatkowe bezpłatne miejsca parkingowe – ich liczba zwiększyła się ponad dwukrotnie z 1300 do 3000. Wybudowano też nowoczesną elektrostację dla miasta Poznania. – Realizując tak dużą inwestycję w Poznaniu, zaplanowaliśmy także rozbudowę systemu dróg na terenie Parku Handlowego Franowo i wokół niego. Powstały nie tylko nowe drogi, ale też małe ronda, które mają usprawnić komunikację. Zadbaliśmy również o tereny zielone – opowiada Andrzej Hnatiuk, kierownik Parku Handlowego Franowo.

Park Handlowy Franowo położony jest 7 km na południowy-wschód od centrum Poznania.

Park Handlowy Franowo

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.