Postępują prace przy budowie Factory Warszawa Annopol

Factory Warszawa Annopol

Największe na Mazowszu centrum outlet Factory Warszawa Annopol jest już zadaszone w 80 proc. Pierwsze w prawobrzeżnej Warszawie centrum wyprzedażowe - budowane przez Neinver Polska - będzie miało 19 700 mkw. Po otwarciu w pierwszym kwartale 2013 roku, klienci znajdą w nim 116 sklepów z ofertą polskich i międzynarodowych marek.

Bryła budynku Factory Warszawa Annopol, powstającego na warszawskiej Białołęce, jest już widoczna w całości. Konstrukcja kształtem przypomina literę L, przy której – od strony Trasy Toruńskiej - wkrótce rozpocznie się budowa parkingu dla 800 samochodów. Można też zobaczyć blisko połowę elewacji nowego outletu Factory, który uzupełni ofertę tanich zakupów, znaną z pierwszego w Polsce centrum wyprzedażowego, działającego od 10 lat w warszawskim Ursusie.

- Jesteśmy w przededniu wylewania płyty betonowej, na której zostaną położone posadzki nowego centrum. Do budowy płyty wykorzystamy tzw. destrukt betonowy, czyli beton odzyskany z rozbiórek, który został przetworzony i przygotowany do ponownego użycia. Factory Warszawa Annopol jest bowiem pierwszym w Polsce obiektem handlowym wyróżnionym już na etapie projektu ekologicznym certyfikatem BREEAM. Realizując inwestycję spełniamy również szereg innych wymogów, stawianych obiektom powstającym zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa” – mówi Cezary Kopij, Project Manager z Neinver Polska.

Po zakończeniu prac budowlanych rozpoczynają się prace instalacyjne w części technicznej i biurowej budynku. Zamontowano już zbiorniki przeciwpożarowe i skomplikowaną instalację do odprowadzania wody deszczowej. Trwa utwardzanie wjazdów na parking od strony ulicy Annopol. Po zakończeniu przygotowań terenu, wkrótce zostanie zainstalowany pylon, który ułatwi odnalezienie wjazdu do Factory.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.