Pół tysiąca nowych pracowników w rozbudowanej Silesia City Center

Silesia City Center, Katowice - budowa

Prace budowlane na terenie Silesia City Center potrwają do jesieni 2011 roku. Nowa Silesia City Center zwiększy swoją powierzchnię z 66 tys. m kw. do 86 tys. m kw. Powstanie dodatkowo 60 sklepów. Pracę w nowej części galerii znajdzie kolejne 500 osób.

Inwestorem rozbudowy obiektu jest obecny właściciel Silesia City Center – Immofinanz Group. Koncepcję architektoniczną nowej części obiektu stworzyła pracownia Bose International Planning and Architecture. Centrum handlowe po rozbudowie będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.

Już dziś sklepy i punkty usługowe znajdujące się w Silesia City Center zatrudniają blisko 3000 osób. Nie każdy jednak zatrudniony jest w charakterze sprzedawcy. – Sklepy w Silesii zatrudniają w dużej mierze sprzedawców, jest to ok. 80 proc. wszystkich zatrudnionych przez najemców. Drugą silną grupą są managerowie salonów. Wśród nowych najemców znajdą się także firmy usługowe m.in. biuro podróży czy salon kosmetyczny, można więc spodziewać się także rekrutacji na stanowiska specjalistyczne. Zyskają także firmy podwykonawcze. Nowe sklepy to konieczność zwiększenia liczby pracowników ochrony czy utrzymania czystości – tłumaczy Dominika Musialik, marketing manager Silesia City Center.

Rekrutacja do nowych sklepów powinna ruszyć na przełomie sierpnia i września. Będzie ona jedną z największych od lat na Śląsku. – Każdy ze sklepów będzie rekrutował we własnym zakresie. Informacje o dostępnych stanowiskach pracy będą pojawiały się na popularnych portalach rekrutacyjnych, a także w prasie. I tam przede wszystkim należy ich szukać – dodaje Dominika Musialik.

Wśród sklepów, które pojawią się już jesienią w Silesia City Center będzie można znaleźć: Van Graaf, La Mania, H&M, Massimo Dutti, Stradivarius, SMYK Megastore, Cubus, KappAhl, Lacoste, EXIsport. W sumie w nowej części katowickiej galerii pojawi się 60 nowych sklepów i punktów usługowych.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.