Panattoni Tesco najlepszym magazynem roku 2010

Panattoni Tesco

Panattoni Europe zdobyła nagrodę w prestiżowym konkursie CIJ Awards. Nagroda przypadła inwestycji Tesco jako Best Warehouse/Logistics Industrial & Logistics Development of the Year 2010.

Nagrodzona inwestycja Panattoni Europe obejmuje budowę obiektu typu build-to-suit (BTS), dedykowanego branżowemu liderowi - brytyjskiej sieci hipermarketów Tesco. Inwestycja liczy: 57 000 mkw powierzchni magazynowej, w tym 13 800 mkw chłodni. 440 miejsc parkingowych, 80 miejsc postojowych dla naczep i 36 miejsc dla tirów. Do tego własna stacja benzynowa oraz warsztat z myjnią dla naczep. 3 biura stanowiące części zewnętrzne budynku, 15 % przeszklenia dachu i możliwość zatrudnienia 300 osób na każdej z trzech zmian na dobę.

Centrum dystrybucyjne Tesco powstaje nie tylko w centrum aglomeracji śląskiej, ale również w logistycznym sercu Europy. Lokalizacja obiektu to sąsiedztwo węzła Gliwice-Sośnica, który łączy dwa korytarze transeuropejskie, biegnące przez Europę. Przez węzeł odbywać się będzie ruch międzynarodowy w czterech kierunkach (północ, południe, wschód, zachód) oraz krajowy w sześciu (dodatkowo północny zachód i południowy wschód). W tej chwili węzeł umożliwia dojazd do Berlina, Drezna, Lwowa, Ostrawy, Pragi i Wiednia.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.