Ostatnie wolne powierzchnie handlowe w CH Jantar w Słupsku

Centrum Handlowe Jantar w Słupsku zostanie otwarte w kwietniu 2012 roku. Łączny koszt jego budowy wyniesie 90 milionów euro. Centrum jest skomercjalizowane w 85 proc. Ostatnie wolne miejsca najmu czekają na lokalny biznes.

Trwa rozbudowa centrum. Otwarty został nowy parking przed Jantarem oraz dodatkowy wjazd od ul. Szczecińskiej. Nowa pętla dla pięciu linii autobusowych zostanie otwarta w pobliżu Jantara w kwietniu 2012. - Rozbudowa centrum planowana jest w dwóch etapach: faza pierwsza zakłada oddanie części „fashion”, czyli oferującej modę. Mieszkańcy będą mogli zrobić zakupy w sklepach takich jak: ZARA, Pull&Bear, Stradivarius, Bershka, Tally Weijl, Cropp, Reserved. Druga część to strefa skupiająca się na rozrywce, gdzie znajdzie się m.in. 6-cio salowe Multikino, MK Bowling i strefa restauracyjna – mówi dyrektor centrum, Katarzyna Jarosz.

Centrum Handlowe Jantar zostało zakupione w grudniu ub. roku przez Fundusz European Property Investors Special Opportunities, L.P., zarządzany przez AEW Europe oraz Tristan Capital Partners. AEW Europe uzyskał kredyt bankowy na rozbudowę centrum. Łączna powierzchnia wynosi obecnie ponad 22 tys. mkw. i zostanie rozbudowane do niespełna 46 tys. mkw. Mayland Real Estate realizuje proces deweloperski i będzie odpowiedzialny za bieżące zarządzanie nieruchomością.

Istniejące Centrum Handlowe Jantar jest wynajęte w 100 proc. takim najemcom, jak: Real, H&M, KappAhl, Deichmann, RTV Euro AGD, Smyk, Empik, House i Mohito. W nowej części Jantara dołączą do nich m.in.: Multikino, MK-Bowling, ZARA, Stradivarius, Bershka, Pull&Bear, Reserved, Cropp, Jeans Club, Tally Weijl, Digisport, Cubus i New Yorker. Mayland Real Estate sp. z o.o. jest deweloperem istniejącym od 2006 roku. W 2008 oddał do użytku trzy centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz pierwszą część Jantara w Słupsku. Mayland planuje w najbliższych latach budowę centrów handlowych o łącznej powierzchni ok. 240 tys. mkw GLA.

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.