Ostatnia prosta rozbudowy Silesia City Center

Wnętrze nowej części Silesia City Center czeka już na nowych najemców. Ponad 90 proc. lokali jest gotowych w stanie surowym. Rozpoczęły się także pierwsze prace wykończeniowe.

Docelowo w nowej części centrum pojawi się 60 nowych sklepów, cztery place oraz dwie nowe aleje. Od lipca br. wiadomo, że będzie to aleja Siemianowicka i Świętochłowicka. Wśród najemców, którzy przystąpili do prac nad swoimi lokalami znajdują się m.in. H&M, Van Graaf i SMYK Megastore.

Wizytówką Silesia City Center ma być półkolista elewacja. Pomysł na jej koncepcję architekci z pracowni Bose Planning and Architecture znaleźli w splocie górniczego kosza, jakim w XIX wieku transportowano węgiel. Podczas kiedy elewacja nabiera kształtów, w podziemiach Silesii wre praca nad jednym z największych parkingów podziemnych na Śląsku, który docelowo łącznie z istniejącym parkingiem podziemnym pod Tesco i Saturn pomieści 1700 samochodów. W sumie po rozbudowie do dyspozycji klientów oddane zostaną aż 3 nowe parkingi – na dachu (poziom +1), na poziomie 0 – parking wokół nowej części, oraz w podziemiach, na poziomie -1. To łącznie ponad 3,5 tys. miejsc parkingowych.

Otwarcie nowej części Silesia City Center planowane jest na jesień 2011. W nowopowstającej części znajdą się salony m.in. Van Graaf, Calvin Klein Jeans, Tommy Hilfiger, La Mania, SMYK Megastore, Massimo Dutti, Stradivarius, Harpers Shoes, Lacoste, River Island, Geox, Prima Moda, Furla, Weekend by Max Mara, KappAhl, New Look. W sumie aż 60 nowych sklepów. Nie zabraknie także usług. W nowej części pojawi się restauracja Jeff’s, serwująca kuchnię tex-mex, a także gabinet stomatologiczny i salon masażu Thai Massage.

Silesia City Center jest rozbudowywana od jesieni 2010 br. Po rozbudowie powierzchnia najmu centrum wzrośnie z 68 tys. mkw. do 86 tys. mkw. Inwestorem jest obecny właściciel centrum handlowego – Immofinanz Group.

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.