Nowy właściciel i zarządca Galerii Malta w Poznaniu

Galeria Malta

Balmain Asset Management i BSC Real Estate Advisors zostali wyznaczeni odpowiednio jako nowy Asset Manager i Property Manager Galerii Malta w Poznaniu, zastępując firmę NEINVER. Galeria Malta - należąca do spółki, której współwłaścicielem był NEINVER - została sprzedana nowemu inwestorowi. Firmy nie ujawniają wartości zawartego kontraktu. 

Galeria Malta to jedno z centrów handlowo-rozrywkowych w Poznaniu. Na 54 000 mkw. powierzchni handlowej gromadzi 160 salonów i punktów usługowych wielu marek lokalnych i światowych, z segmentu mid-mass market i premium. 

W tegorocznym badaniu ekspertów rynku nieruchomości handlowych, podobnie jak w poprzednich latach, Galeria Malta zajęła czołowe miejsce jako centrum przyjazne rodzinom z dziećmi. Poznańskie centrum powstało w 2009 roku. NEINVER wybudował obiekt i zarządzał nim przez ostatnie 9 lat. Firma, zarządzająca obecnie 16 centrami outlet w Europie, o łącznej powierzchni handlowej 319 300 mkw., zamierza w wyznaczonym przez siebie czasie podwoić obecne portfolio. Działania biznesowe w Polsce koncentrować będzie na segmencie centrów wyprzedażowych. 

Nowy właściciel Galerii Malta powierzył usługi z obszaru asset managementu firmie Balmain Asset Management. Za zarządzanie obiektem, project management, a także marketing i najem odpowiadać będzie firma BSC Real Estate Advisors. Balmain i BSC to firmy doradcze na polskim rynku nieruchomości handlowych. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.