Nowe centra handlowe w portfolio ECE

Centrum handlowe w Koszalinie

Podczas 6. edycji konferencji ECE Polish Retail Day, która odbyła się 16 maja br. ECE potwierdziło przejęcie dwóch centrów handlowych w Lublinie i Koszalinie. Wartość zawartej transakcji wyniosła 298 mln euro.

Informację o przejęciu dwóch centrów handlowych od Atrium European Real Estate Limited - Felicity w Lublinie i centrum handlowego w Koszalinie przekazał Leszk Sikora, dyrektor zarządzający ECE Projektmanagement Poland. ECE przejmie zarządzanie obiektami jak i wynajem powierzchni.

Powierzchnia najmu Felicity wynosi 77 tys. mkw. Centrum jest zlokalizowane przy jednej z głównych arterii Lublina. Centrum zostało otwarte w marcu 2014 roku i jest wiodącym obiektem pod względem obecności marek modowych. Swoje sklepy mają tu m.in. Zara, H&M, czy Reserved, które sąsiadują z hipermarketem Auchan i marketem budowalnym Leroy Merlin oraz rozległym food courtem i strefą rozrywki z 9-ekranowym kinem Cinema City.

Atrium Koszalin oferuje 57 300 mkw. powierzchni handlowej, a do grona najemców obiektu należą m.in. Tesco, Castorama, H&M, Reserved czy C&A. Klientów przyciąga również rozwinięta strefa rozrywkowa, której elementem jest m.in. Multikino. Strefę zasięgu Atrium zamieszkuje 250 000 osób, a w promieniu 70 kilometrów nie ma znaczącego konkurencyjnego obiektu.

Konferencja ECE Polish Retail Day jest corocznym wydarzeniem organizowanym przez ECE. Poświęcona jest trendom na rynku handlu detalicznego i nieruchomości handlowych.  

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.