Nowa Silesia City Center to inwestycja warta 50 mln euro

Największe centrum handlowe na Śląsku i w Zagłębiu jeszcze w tym roku czeka rozbudowa. Nowy obiekt będzie o ponad 30 proc. większy od dotychczasowego. Dziś w Katowicach po raz pierwszy zaprezentowano koncepcję rozbudowy Silesia City Center.

50 milionów euro - tyle zainwestuje Immofinanz Group w rozbudowę Silesia City Center w Katowicach. W sumie powstanie dodatkowe 20 tys. m kw. powierzchni, na której znajdzie się 60 sklepów. Nowa Silesia City Center łącznie będzie miała powierzchnię 86 tys. m kw., stając się tym samym jednym z największych centrów handlowych w południowej Polsce.

W ubiegłym roku Silesię odwiedziło 13 milionów klientów z całej Polski, zapewniając centrum obrót blisko 1 mld zł. rocznie. Między innymi te optymistyczne liczby skłoniły austriacką firmę Immofinanz Group do zainwestowania w rozbudowę istniejącego od 2005 roku obiektu.

Dziś w Silesia City Center zatrudnionych jest prawie 3 tys. osób pracujących zarówno w sklepach, jak również przy obsłudze centrum handlowego. Jak szacują przedstawiciele Silesia City Center, w sumie pracę w nowej Silesia City Center znajdzie ponad 500 mieszkańców regionu, głównie miast ościennych do Katowic i samych Katowic. - Dziś Silesia daje pracę zarówno ludziom młodym zatrudnionym w gastronomii, sklepach z odzieżą, jak również osobom starszym z grupy 50+. Rozbudowa to z kolei miejsca pracy i zlecenia dla lokalnych firm budowlanych - mówi Ewa Marcinek, Dyrektor Zarządzający Silesia City Center.

Prace nad nową częścią Silesia City Center ruszyły już w sierpniu 2010 roku. Planuje się je zakończyć w październiku 2011 roku.

Właścicielem Silesia City Center i inwestorem rozbudowy jest Immofinanz Group - austriacka firma inwestycyjna rynku nieruchomości. Firma powstała w 1990 roku i działa na rynkach europejskich, ze szczególnym uwzględnieniem Europy Centralnej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

Źródło: Silesia

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.