Najwięcej wolnych lokali przy ulicach handlowych w Łodzi

Jones Lang LaSalle przyjrzał się dostępności wolnych lokali przy głównych ulicach handlowych w siedmiu miastach Polski.

Okazuje się, że najwięcej wolnych lokali jest w Łodzi (18). Być może związane jest to z dość słabą kondycją ulicy Piotrkowskiej, gdy chodzi o jej aktualny prestiż i potencjalne miejsce promocji dla znanych marek.

Dużą dostępnością w zakresie lokali (17) charakteryzują się także Katowice. Jest to związane z rewitalizacją Placu Szewczyka i okolic. Specjaliści przewidują tu jednak duży potencjał i atrakcyjność, gdy chodzi o pojawienie się tam w niedalekiej przyszłości ekskluzywnych butików, np. przy ulicy Dyrekcyjnej.

Kolejne miasta z dość dużą liczbą wolnych lokali przy strategicznych ulicach to: Warszawa (17), Gdynia (16), Kraków (10), Wrocław (9), Poznań (2).

Najwyższe stawki czynszu za najlepiej położone lokale handlowe osiągane są w Krakowie (85 euro/mkw./miesiąc), który ma zdecydowanie najbardziej rozwinięty ten segment rynku i w Warszawie (75-90 euro). Na drugim biegunie pozostają Łódź (25-30 euro/mkw./miesiąc) oraz Gdynia (35-40 euro), co można przypisać niewielkiemu zainteresowaniu handlowców głównymi ulicami w tych miastach.

Źródło: Jones Lang LaSalle/Thecity.com.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.