Millenium Hall: budowa rusza za 2-2,5 miesiąca, potrwa 13-15 miesięcy

Marta Półtorak, nowy inwestor Millenium Hall

Nowy inwestor Millenium Hall w Rzeszowie – Marta Półtorak, prezes Develop Investment Sp. z o.o. – zdradziła partnerów projektu. Firmą zarządzającą procesem inwestycyjnym została DEKRA Construction Management, a realizację projektu prowadzi Grupa CMP.

Rolę architekta powierzono firmie Archi5, a na podmiot dokonujący komercjalizacji wybrano Cushman & Wakefield. Działaniami PR i marketingowymi zajmuje się Plus Communication.

Jak poinformowała na konferencji Marta Półtorak, do 30 lipca br. trwały prace przygotowawcze na placu budowy. Roboty budowlane mają się zacząć za 2-2,5 miesiąca i potrwać 13-15 miesięcy. - Mamy wieloletnie doświadczenie w realizacji oraz zarządzaniu nieruchomościami. Współpracujemy z najlepszymi podmiotami w kraju. Otwarcie Millenium Hall planujemy na czwarty kwartał 2011 roku – mówi Marta Półtorak, prezes Develop Investment.

Inwestor posiada obecnie wszystkie niezbędne pozwolenia potrzebne do wznowienia prac.

- Potwierdzamy termin zakończenia Millenium Hall przed końcem przyszłego roku, zgodnie z planami inwestora. Nie przewidujemy żadnych opóźnień w realizacji. Jesteśmy także w stałym kontakcie z władzami miasta i województwa. Współpraca układa się nam doskonale – komentuje Maciej Chabałowski, dyrektor ds. Rozwoju Grupa CMP.

W obiekcie mają się znaleźć najpopularniejsze sieci handlowe – obecnie z wieloma trwają negocjacje. W ramach projektu powstanie również największe kino w regionie. Częścią inwestycji będzie budowa trzygwiazdkowego hotelu Hilton.

Jak informował portal Thecity.com.pl, realizacja centrum handlowego Millenium Hall jest możliwa dzięki nowej właścicielce projektu - Marcie Półtorak, która za przejęcie placu budowy zapłaciła 233 mln zł.
– Jesteśmy bardzo dumni, iż realizujemy w naszym mieście wielofunkcyjny kompleks na najwyższym światowym poziomie, wykorzystując przy tym materiały najlepszej jakości. Chcemy, aby Millenium Hall stał się wizytówką całego regionu – dodaje prezes Develop Investment.

O Millenium Hall było głośno już ok. pięć lat temu. Lokalna firma Conres Bogdana Pawłowskiego wyznaczyła sobie za cel wybudowania kompleksu, który połączyłby halę widowiskową na kilka tysięcy osób, hotel sieci Hilton, markowe sklepy, restauracje i multipleks.

W lipcu 2007 roku budowa Millenium Hall zaczęła pomału hamować, aż do pełnego wstrzymania prac niespełna rok później. W końcu w styczniu bieżącego roku na wniosek banków, które kredytowały przedsięwzięcie, komornik ogłosił licytację placu budowy. Zainteresowane były trzy podmioty: Marta Półtorak, reprezentująca spółkę Develop Investment, biznesmen Jarosław Karczewski i Bogdan Pawłowski, już nie jako prezes Conresu, ale przedstawiciel firmy Bogi. Po zaciętej licytacji nowym właścicielem Millenium Hall została właśnie Marta Półtorak.

Przy budowie Millenium Hall pracę znajdzie ponad 3 tys. osób, zarówno bezpośrednio podczas budowy, jak również w firmach podwykonawczych. Po otwarciu obiektu, stałe zatrudnienie znajdzie tam prawie tysiąc osób.

Millenium Hall w liczbach:
GLA (powierzchnia najmu) – 55 612 mkw.
GBA (powierzchnia całkowita) – 110 000 mkw.
Hotel – 7750 mkw.
Liczba miejsc parkingowych – 1000
Liczba miejsc pracy przy budowie – 3 000 osób
Liczba miejsc pracy po otwarciu galerii – 1 000 osób
Liczba najemców – około 200
Data ukończenia – IV kwartał 2011 roku

Źródło: Thecity.com.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.