Łopata pod Supersam w Katowicach wbita

Nowy Supersam

Griffin Group oficjalnie rozpoczęła budowę nowego Supersamu w Katowicach. Trwają rozmowy o pozyskaniu marek nieobecnych dotąd w Katowicach.

Pierwsze prace budowlane przy ulicy Piotra Skargi 6 w Katowicach ruszyły już we wrześniu, a 17 października nastąpiło uroczyste wbicie pierwszej łopaty. Wznoszenie nowego obiektu zainaugurowali wspólnie prezydent Katowic Piotr Uszok oraz Prezes Griffin Group Przemysław Krych.

Nowy Supersam powstanie w miejscu dawnej hali targowej i ma konkurować różnorodnością. Jego oferta ma wyróżnić się na regionalnym rynku. – Prowadzimy rozmowy z markami, których jeszcze nie ma w centrum Katowic, a które na pewno będą się cieszyć dużym zainteresowaniem klientów ­– zapowiada Michał Świerczyński, kierujący handlowymi projektami Griffin Group.

Nowy Supersam udostępni blisko 21 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej na pięciu kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej. Na trzech poziomach handlowych powstanie ponad 100 sklepów i punktów usługowych, poziom drugiego piętra przeznaczony zostanie na kino, punkty gastronomiczne i rekreacyjne oraz centrum fitness. Natomiast ostatnie kondygnacje zwieńczające nowy budynek zostały przeznaczone na parking obejmujący 400 miejsc postojowych. Supersam wynajęty jest już prawie w 70 proc. Centrum, oprócz zakupów modowych, zapewnić ma również szeroki wybór artykułów spożywczych i przemysłowych, usług a także możliwość korzystania z wielu kawiarni, restauracji. Ponadto klienci będą mieli do dyspozycji kino i centrum fitness. Wśród najemców znajdą się m.in.: New Look, Mohito, Reserved, Smyk, Empik, Aldi oraz Multikino i Pure.

Otwarcie Supersamu nastąpić jesienią 2015 r. Całkowity budżet inwestycji, wliczając koszty budowy, szacowany jest na około 50 milionów euro. Generalnym wykonawcą jest firma Hochtief.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.