Łódź będzie bogatsza o pięć centrów handlowych

W Łodzi jest zapotrzebowanie na nowe centra handlowe - wynika z raportu firmy Ernst & Young, opracowanego na zlecenie łódzkiej spółki Fabryka Biznesu. 747-tysięczna Łódź ma około 480 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej, z czego 360 tys. m kw. przypada na sześć największych centrów: Manufakturę, Galerię Łódzką, Port Łódź, Pasaż Łódzki, Tulipan i M1. Dla porównania: 600-tysięczny Wrocław dysponuje 556 tys. mkw. takiej powierzchni - informuje portal dlahandlu.pl.

W opinii analityków rynku, Łódź - obok Krakowa i Aglomeracji Śląskiej - jest obecnie jednym z najlepszych miejsc na inwestycje komercyjne ze względu na relatywnie niskie nasycenie nowoczesnymi obiektami handlowymi oraz potencjał miasta: trzeciego co do wielkości w Polsce, silnego ośrodka akademickiego z ponad 122 tysiącami studentów, położonego w pobliżu skrzyżowania autostrad A1 i A2.

Na przełomie 2012 i 2013 roku ma zostać oddane do użytku CH Sukcesja, które powstanie przy al. Politechniki. Budowę centrum handlowo-rozrywkowego (45 tys. mkw. GLA) z galerią i multipleksem przy ul. Rzgowskiej, zapowiedziała też Plaza Centers. Wcześniej inwestor ten planował wybudowanie podobnego centrum na terenie zakładów Norbelana w Łodzi, ale wycofał się z tych zamiarów.

Trzy małe galerie handlowe mają też powstać na łódzkich osiedlach mieszkaniowych Widzew i Dąbrowa. Budowa Galerii Widzewskiej (1,8 tys. m kw.) już się rozpoczęła, kolejna (ok. 9 tys. mkw.) ma ruszyć jesienią, a trzecia w przyszłym roku.

Źródło: dlahandlu.pl

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.