Komputronik podpisuje umowę z Texass Ranch Company

Komputronik wraz ze spółką zależną Karen podpisał umowę z inwestorem, na podstawie której zostanie wyemitowanych nie mniej niż 786 mln akcji Karenu po cenie emisyjnej 50 gr.

Akcje zostaną zaoferowane inwestorowi. Karen obniży też kapitał zakładowy poprzez obniżenie wartości nominalnej akcji do 40 gr i sprzeda Komputronikowi sieć sklepów - podał Komputronik w komunikacie.

Inwestorami wskazanym w umowie są Texass Ranch Company z siedzibą w Koszewku oraz Halina Paszyńska zamieszkała w Stanach Zjednoczonych. "Inwestorzy zobowiązali się, że oni oraz podmioty przez nie wskazane obejmą akcje zaoferowane przez spółkę i wniosą na pokrycie tych akcji aporty w postaci nieruchomości o wartości nie mniejszej niż 340 mln zł, a także wkłady pieniężne w kwocie 53 mln zł" - napisano w raporcie.

Karen sprzeda Komputronikowi sieć sklepów. Komputronik przejmie też towary znajdujące się w sklepach w dniu dokonania transakcji za 18,6 mln zł. Jednocześnie Karen sprzeda Contanisimo, podmiotowi zależnemu od Komputronika, znaki towarowe za kwotę 6,5 mln zł. Inwestorzy w terminie trzech miesięcy od dnia zamknięcia transakcji ogłoszą wezwanie na sprzedaż wszystkich akcji Karen, przy czym Komputronik i Contanisimo zobowiązały się nie odpowiadać na to wezwanie. Jednocześnie Komputronik i Karen mają zawrzeć umowę o współpracy handlowej, na podstawie której Komputronik będzie kupować sprzęt od Karen za kwotę nie niższą niż 80 mln zł rocznie.

Źródło: Komputronik

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.