Kolejny obiekt handlowy w Polsce z certyfikatem BREEAM

Nowo powstające krakowskie centrum będzie przykładem ekologicznego i przyjaznego środowisku budynku.Futura Park Kraków, projekt firmy Neinver otrzymał certyfikat BREEAM. Jest to już drugi obiekt tego dewelopera w Polsce, który otrzymał ten certyfikat. Otwarcie Futura Park Kraków planowane jest na październik tego roku.

Futura Park to nowoczesny obiekt handlowy o łącznej powierzchni 44 000 mkw., który w jednym budynku łączy funkcje parku handlowego (na parterze) z centrum outlet Factory, zajmującym całe pierwsze piętro. Dwupoziomowy kompleks pomieści szeroką ofertę sklepów z branż: odzieżowej, obuwniczej, drogeryjnej, wyposażenia wnętrz oraz RTV/AGD, uzupełnioną o punkty usługowe i kawiarnie. Klienci będą mieli do dyspozycji wachlarz doskonale znanych marek, m. in. delikatesy Alma, RTV EURO AGD, Super-Pharm, Douglas, CCC, C&A, Carry, a także Tommy Hilfiger, Benetton, Cerro Torre, Lancerto czy Giacomo Conti.

BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) to opracowana w 1990 r. przez organizację BRE Global z siedzibą w Londynie europejska metoda certyfikacji budynków, która uwzględnia aspekty ekologiczne projektu. Od początku istnienia ocenie poddano ponad 200 000 budynków na całym świecie. W procesie certyfikacji Futura Park Kraków oceniany był w ośmiu kategoriach: zarządzanie, zdrowie, energia, transport, woda, materiały, zagospodarowanie przestrzeni i ekologia oraz zanieczyszczenie. Przyznany Certyfikat poświadcza, że krakowska inwestycja Neinvera spełnia wymogi BREEAM we wszystkich z wymienionych aspektów na poziomie bardzo dobrym.

- Futura Park Kraków jest drugim po Factory Warszawa Annopol obiektem handlowym firmy Neinver, który otrzymał certyfikat BREEAM. Warto podkreślić, że jako jedyny inwestor w Polsce możemy poszczycić się certyfikatami w tej dziedzinie. – mówi Barbara Topolska, dyrektor generalna Neinver Polska.

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.