Już wkrótce otwarcie biurowca Mokotowska Square

Widok z tarasu biurowca Mokotowska Square

Na początku maja zakończyły się prace budowlane związane z rewitalizacją biurowca Mokotowska Square przy ulicy Mokotowskiej 49 w Warszawie, inwestycji Yareal Polska. Do obiektu zaczynają wprowadzać się pierwsi najemcy. W budynku, oprócz powierzchni biurowej, znajdą się również luksusowe butiki światowych marek modowych.

Realizowany od końca 2009 r. projekt rewitalizacji dawnej siedziby Metalexportu to inwestycja, wykonana przy użyciu wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. Dzięki zaawansowanej technologii budowy udało się zachować strukturę i styl fasady z lat 50. Siedmio kondygnacyjny biurowiec Mokotowska Square oferuje 8 645 mkw. powierzchni biurowej i 1 286 mkw. handlowo-usługowej Obiekt spełnia wymogi biurowców klasy A. Cechuje go wydajny układ, elastyczność aranżacji oraz niski współczynnik powierzchni wspólnej (3,62 proc.). Obiekt wyposażony jest w najnowszej generacji technologie energooszczędne. Marki, które znajdą się w części usługowo-handlowej to m.in.: Escada, Marc Cain oraz butiki typu multibrand - Chiara (buty i akcesoria: Chloe, Jil Sander, Ralph Lauren, Michael Kors, Mulberry, Stuart Weitzman, Kenzo, Givenchy), i Le Chic, ponadto Star Coffee (Aroma). Na chwilę obecną podpisano listy intencyjne I umowy najmu na 65 proc. powierzchni biurowej.

Zakończona właśnie inwestycja nie jest pierwszym tego typu projektem realizowanym przez Yareal. Inwestor ma już na swoim koncie inne projekty biurowców w centrum stolicy - m.in. budynek Renaissance przy placu Zbawiciela oraz Cristal Park przy ul. Mszczonowskiej 4 blisko centrum handlowego Reduta w Al. Jerozolimskich.

Generalnym wykonawcą Mokotowska Square jest Rd Bud, a projekt architektoniczny wykonała pracownia APA Markowski.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.