Jest pozwolenie na Galerię Warmińską

Wizualizacja Galerii Warmińskiej

Olsztyński ratusz wydał pozwolenie na budowę Galerii Warmińskiej – największego obiektu handlowo-rozrywkowego w regionie. Teraz czekamy już tylko na uprawomocnienie się pozwolenia – poinformował inwestor na facebookowym profilu projektu.

W grudniu 2012 r. spółka Libra Project 2, inwestor Galerii Warmińskiej, zapowiedziała, że  rozpoczęcie prac  budowlanych planuje niezwłocznie po uprawomocnieniu się dokumentu. W międzyczasie na terenie inwestycji prowadzone są prace archeologiczne. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na luty 2013 r. Mają one potrwać do końca 2014 r.
Galeria Warmińska ma być największym kompleksem wielofunkcyjnym nie tylko w Olsztynie, ale w całym województwie Warmińsko-Mazurskim, spełniającym funkcje handlowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Powierzchnia całkowita dwupoziomowej galerii wyniesie blisko 116, 6 tys. mkw. Znajdzie się w niej około 160 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje, kręgielnia, klub fitness z kortami squash oraz kino. Dla zmotoryzowanych Klientów dostępny będzie wielopoziomowy parking na blisko 1200 miejsc. Galeria Warmińska powstanie przy skrzyżowaniu dwóch największych arterii komunikacyjnych miasta – ulic: Tuwima i Sikorskiego, obok istniejącego od 10 lat parku handlowego, w skład którego wchodzi Real, Media Markt i Praktiker.
Libra Project 2 podpisała już umowy z innymi ważnymi najemcami, do których należą m.in.: Zara, Piotr i Paweł, Euro RTV AGD, Smyk Mega Store, Martes Sport, Multikino z 9 ekranami, Pure Health & Fitness, Sephora, Rossmann, New Yorker, Bershka, Stradivarius, Pull and Bear, Massimo Dutti, Orsay, Levi’s, Big Star, Promod, Tally Weijl, Camaieu, Camel Active, Apart, Kruk, Ecco, Adidas, CCC, Pretty One i Bytom.

Większościowym inwestorem Galerii Warmińskiej jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2, firmy notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.