Jesienią ruszy budowa łódzkiej Sukcesji

Jesienią tego roku zacznie się budowa centrum biznesowo-handlowo-rozrywkowego Sukcesja w Łodzi. Inwestorem jest łódzka spółka Fabryka Biznesu. W kompleksie o całkowitej powierzchni 150 tys. mkw. znajdą się m.in. galeria handlowa z marketem i sklepami różnych branż.

Na kompleks składał będzie się również trzy gwiazdkowy hotel (ok. 160 pokoi i zaplecze konferencyjne), część rozrywkowo-rekreacyjna (9 sal kinowych, kręgielnia, boiska do squash’a, ściana wspinaczkowa, fantasy park, klub fitness i SPA), część gastronomiczna z restauracjami, barami i kawiarenkami, biurowiec klasy A i parking podziemny na ok. 1500 samochodów.

Sukcesja zajmie teren o powierzchni 3,2 ha między al. Politechniki, ul. Rembielińskiego i kampusem Politechniki Łódzkiej. Jej „sercem” stanie się odbudowana fabryka Albrechta i Gampego z początku XX wieku (późniejsze Zakłady Przemysłu Bawełnianego Maltex), w której zachowanych zostanie wiele oryginalnych elementów architektonicznych. 8 mln zł na rewitalizację pofabrycznych budynków przekaże Urząd Marszałkowski w Łodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Atutem Sukcesji będzie lokalizacja: bliskość ulicy Piotrkowskiej, hal Międzynarodowych Targów Łódzkich i sportowej oraz kampusu Politechniki Łódzkiej, a także dobra komunikacja z innymi dzielnicami Łodzi i drogą krajową nr 1. Z raportu firmy konsultingowej GENI Polska wynika, że dzięki takiemu położeniu potencjalnie 940 tys. osób będzie tu mogło dojechać z różnych rejonów Łodzi i innych miejscowości aglomeracji łódzkiej w ciągu 30 minut.

Realizacja inwestycji zostanie podzielona na trzy etapy. W pierwszej kolejności – do końca 2012 roku – mają powstać galeria handlowa, część rozrywkowo-rekreacyjna oraz parkingi, w następnym etapie będzie wybudowany hotel, a w ostatnim biurowiec. Szacunkowy koszt budowy pierwszego etapu wynosi około 80 mln euro, a dwóch kolejnych – 40 mln euro.

Źródło: TheCity.com.pl

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.