Immofinanz Group wmurował kamień węgielny pod budowę Tarasów Zamkowych w Lublinie

Wmurowanie kamienia węgielnego,Tarasy Zamkowe

Podczas ceremonii, w której uczestniczył Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk, został wmurowany kamień węgielny pod budowę obiektu. W wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele spółki Immofinanz Group, generalnego wykonawcy spółki Warbud i studia architektonicznego „Stelmach i Partnerzy”.

Na tej dotychczas największej budowie w Lublinie zatrudnionych jest obecnie na dwóch zmianach ponad 230 osób. Wykop i płyta denna oraz ściany szczelinowe zostały już ukończone. Każdego dnia do budowy centrum używanych jest około 400 m3 betonu i 45 ton prętów zbrojeniowych. Na budowie zostały zainstalowane 92 kontenery budowlane, codziennie teren odwiedza 40 ciężarówek. Zostały podjęte już działania przed zbliżającymi się miesiącami zimowymi: oświetlenie i ogrzewanie pozwolą na szybki postęp prac również zimą.

Tarasy Zamkowe to centrum handlowe, rozrywkowe, które zaoferuje do 38 tys. mkw. powierzchni najmu i pomieści ok. 150 sklepów. Otwarcie obiektu jest planowane na ostatni kwartał 2014 roku. Całkowity koszt inwestycji to około 95 milionów euro (398 milionów złotych).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.