Immofinanz Group rozpocznie prace budowlane przy Tarasach Zamkowych już w październiku

Tarasy Zamkowe, Lublin

Na 37 tys. mkw. powierzchni handlowej Tarasów Zamkowych znajdzie się miejsce dla 150 sklepów. Prace budowlane rozpoczną się w październiku. Otwarcie planowane jest na jesień 2014 roku. Całkowity koszt inwestycji realizowanej przez Immofinanz Group to około 115 milionów euro (480 milionów zł). 

- Lublin, z liczbą 350 tys. mieszkańców i 800 tys. zasięgiem oddziaływania, jest według nas bardzo atrakcyjnym miastem z inwestycyjnego punktu widzenia. Duża siła ekonomiczna miasta oraz niski poziom nasycenia powierzchni handlowej, miały bezpośredni wpływ na podjętą przez nas w zeszłym roku decyzję o kupnie działki pod dawną Galerię Zamek i zbudowaniu na niej centrum handlowego –  skomentował Eduard Zehetner, Prezes Immofinanz Group.

Tarasy Zamkowe zostały zaprojektowane w taki sposób by pomieścić 150 sklepów, 3 restauracje oraz kilkanaście kawiarni i punktów gastronomicznych. Powierzchnia całkowita inwestycji wyniesie 104 tys. mkw., z czego  37 tys. mkw. zostanie przeznaczonych na powierzchnie handlową, 23 tys. mkw. pod przestrzeń publiczną i oranżerię oraz 44 tys. mkw. dla podziemnego parkingu. Na trzech poziomach znajdzie się 1000 miejsc parkingowych. 

Immofinanz Group jest juz w trakcie intensywnych negocjacji z międzynarodowymi, krajowymi i lokalnymi markami. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.