Ikea zbuduje wielkopowierzchniowe centrum handlowe w Lublinie

Jak podaje Dziennik Wschodni - Rada Miasta uchwaliła plan zagospodarowania terenów, na których szwedzki koncern Ikea chce zbudować centrum handlowe. Chodzi o grunty w rejonie al. Spółdzielczości Pracy i ul. Nasutowskiej.

Bez tej uchwały inwestycja nie byłaby możliwa, bo spora część gruntów, na których ma stanąć kompleks handlowy była teraz przewidziana na działalność rolniczą. Aby ziemię można było wykorzystać na cele gospodarcze konieczna była zmiana studium uwarunkowań przestrzennych dla tego terenu oraz uchwalenie dla niego planu zagospodarowania przestrzennego.

Warunki zamiany nieruchomości są już uzgodnione, ale koncern czekał z transakcją do dzisiejszej uchwały dającej mu pewność, że ziemię, którą przejmie będzie mógł wykorzystać na swoje potrzeby. – Uchwalenie planu daje inwestorowi zielone światło – mówi Małgorzata Zdunek, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.

Ikea będzie też zobowiązana do budowy na własny koszt dróg dojazdowych do swojego kompleksu handlowego. Będą to m.in. dwie estakady: jedna z nich poprowadzi kierowców skręcających w lewo z al. Spółdzielczości Pracy na teren centrum handlowego, a druga wyprowadzi ruch spod obiektów komercyjnych w stronę Lubartowa.

- Planowany termin otwarcia centrum handlowego to wiosna 2014 r. – informuje Karolina Horoszczak z Ikea Polska. Koncern zakłada, że obiekt będzie mieć 120 tys. mkw. powierzchni, z czego jedną czwartą ma zająć sklep Ikea, a obok będą hipermarkety i galeria handlowa z parkingiem na 4 tys. aut.

Źródło: Dziennik Wschodni

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.