HB Reavis uruchamia fundusz nieruchomości w Europie Środkowej

CH Aupark Piestany

Słowacka grupa działająca w sektorze nieruchomości, za pośrednictwem swojego luksemburskiego funduszu SICAV – SIF, proponuje inwestorom lokowanie kapitału w aktywa obejmujące nieruchomości komercyjne w głównych krajach Europy Środkowej.

HB Reavis Group, wiodący słowacki deweloper i inwestor w sektorze nieruchomości, działający w Europie Środkowej, uruchomił swój pierwszy fundusz nieruchomości HB REAVIS CE REIF z aktywami o wartości 165 milionów euro. Fundusz działa w formie luksemburskiej spółki inwestycyjnej o kapitale zmiennym w postaci wyspecjalizowanego funduszu inwestycyjnego (SICAV-SIF). Główna strategia funduszu to koncentracja na najwyższej klasy nieruchomościach komercyjnych w krajach Europy Środkowej (Słowacja, Czechy, Polska i Węgry). Funduszem zarządza luksemburska firma zarządzająca inwestycjami HB Reavis Investment Management.

„Dostrzegamy ożywienie w sektorze nieruchomości komercyjnych związane z zakończeniem kryzysu, a jednocześnie oczekujemy się, że gospodarki głównych krajów w Europie Środkowej mają osiągnąć wzrost powyżej średniej unijnej. W związku z tym jesteśmy przekonani, że nadszedł odpowiedni moment na uruchomienie nowej linii biznesowej zarządzania inwestycjami w nieruchomości. Nasza spółka zarządzająca podlega władzom luksemburskim, a zespół zarządzający ma doświadczenie w zarządzaniu prywatnymi funduszami kapitałowymi w Wielkiej Brytanii” — tak utworzenie Funduszu uzasadnił Roman Karabelli, rzecznik prasowy HB Reavis Group.

HB Reavis Investment Management przewiduje pozyskanie do 100 milionów euro kapitału od inwestorów instytucjonalnych, inwestorów indywidualnych i instytucji zarządzających majątkami zamożnych osób fizycznych, dzięki czemu HB REAVIS CE REIF będzie mógł nabyć kolejne nieruchomości komercyjne, głównie w Polsce i Czechach, a łączna wartość rynkowa aktywów Funduszu wzrośnie do około 330 milionów euro.

Spółka zarządzająca Funduszem przygotowuje także uruchomienie do końca tego roku kolejnego funduszu nieruchomości dla inwestorów kwalifikowanych, który ma koncentrować się w większym stopniu na Europie Środkowej.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.