Griffin Group potwierdza przejęcie katowickiego Supersamu

Nowy katowicki Supersam

Wczoraj napisaliśmy, że Griffin Group przejmie katowicki Supersam. Dzisiaj firma oficjalnie potwierdziła nasze informacje. Znany jest też generalny wykonawca inwestycji. (galeria)

W komunikacie Griffin Group czytamy, że  firma sfinalizowała kolejną transakcję w ramach strategii budowania portfolio atrakcyjnych obiektów handlowych. Właśnie rozszerzyła je o katowicki Supersam. Wartość realizacji tej inwestycji to około 50 mln euro.
Fundusz inwestycyjny zarządzany przez Griffin Real Estate (spółka wchodząca w skład Griffin Group) nabył od Centrum Development & Investments projekt budowy centrum handlowego przy ul. Piotra Skargi 6 w Katowicach. Powstanie tam nowy Supersam, kontynuujący zakupową tradycję tego miejsca trwającą od lat 30 XX w., którą zapoczątkowała zbudowana tam hala targowa.
– Aglomeracja śląska jest obszarem, w którym widzimy bardzo duży potencjał rozwoju. Kluczowe są w tym wypadku rosnące oczekiwania mieszkańców. Coraz większą uwagę przywiązują oni do warunków oferowanych przez przestrzeń publiczną, do estetyki ulic i stojących przy nich budynków. To proces, którego nie da się już powstrzymać i wyzwanie zarówno dla władz samorządowych, jak i inwestorów prywatnych – powiedział Przemysław Krych, CEO Griffin Group. – Mamy też świadomość, jak silne są przyzwyczajenia konsumentów. Jesteśmy przekonani, że nowy Supersam, zbudowany w miejscu przez lata kojarzonym z handlem, będzie magnesem niezwykle mocno przyciągającym mieszkańców wszystkich części Górnego Śląska. Naszym zadaniem jest stworzenie nowoczesnego obiektu, w którym z przyjemnością będzie można spędzić wolny czas, korzystając z jego oferty handlowej, rozrywkowej i gastronomicznej. Zależy nam również na tym, aby jego architektura w sposób pozytywny wpłynęła na jakość urbanistyczną Aglomeracji – dodał Przemysław Krych.

Całkowity budżet inwestycji, wliczając koszty budowy, szacowany jest na około 50 mln euro. Nowy Supersam będzie liczył blisko 21 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej (GLA). Zawarte jak dotąd umowy najmu obejmują około jej 60 proc. Z końcem kwietnia podpisano kontrakt z generalnym wykonawcą, którym została firma Hochtief.
– Strategia budowy portfela obiektów handlowych Griffin Group zakłada kluczową rolę lokalizacji posiadających wieloletnią tradycję handlową w centrach miast. Jesteśmy już właścicielami blisko stuletniego DH Renoma we Wrocławiu, przygotowujemy się do odbudowy warszawskiej Hali Koszyki. W każdym przypadku dbamy o detale, które nadają tym miejscom ich indywidualny charakter. Supersam doskonale wpasowuje się w ten model biznesowy, stwarzając przy tym doskonałe warunki do zaistnienia na rynku górnośląskim – podkreśla Przemysław Krych.

Według harmonogramu inwestycji, otwarcie Supersamu nastąpi w 2015 r. Trwają już intensywne prace przygotowawcze. W ciągu około dwóch miesięcy planowane jest rozpoczęcie wyburzania istniejącego budynku. Procesem budowy zarządzać będzie na zlecenie Griffin Group firma Centrum Development & Investments.
Jak czytamy w komunikacie, Griffin Group ma świadomość, że mieszkańcy Katowic już od jakiegoś czasu czekają na powstanie nowego Supersamu. Deklaruje, że będzie na bieżąco informował o poszczególnych etapach i kluczowych momentach jego realizacji. Rozważa m.in. udostępnienie w Internecie obrazu z kamer pokazujących plac budowy.

Wizualizacje nowego katowickiego Supersamu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.