Gdańsk: w lipcu rusza trzeci etap konkursu na zagospodarowanie Targu Rakowego i Siennego

Fot. UM Gdańsk

W ramach projektu przewidziano m.in. funkcje handlowe o powierzchni ok. 25 tys. mkw. Termin zgłoszeń do I fazy konkursu minął w listopadzie ub.r. Wpłynęło 12 wniosków. Teraz trwa drugi etap. - Po sprawdzeniu dokumentacji wyłonimy kandydatów, którzy zaprezentują koncepcje programowo-przestrzenne dla tego terenu - poinformował nas Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

- Ogłosiliśmy przetarg, którego celem jest wybranie inwestora strategicznego. Przewidujemy, że do końca tego roku wyłonimy inwestora. Kolejnym etapem będzie utworzenie spółki celowej przez miasto Gdańsk i innych partnerów - inwestycja ta będzie bowiem realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Miasto wniesie grunty, na których inwestycja będzie realizowana. Zakładamy, że w tym miejscu powstaną obiekty o łącznej powierzchni 175 tys. mkw., z czego na handel przewidziano ok. 25 tys. mkw. – poinformował magazyn The City Paweł Adamowicz.

Ostatnim, III etapem (od lipca do września 2010 roku) będzie: sporządzenie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej przez oferenta, ocena dokumentów złożonych przez oferenta i podpisanie umowy spółki i umowy wspólników.

Wstępny projekt zagospodarowania Targu Siennego i Rakowego przewiduje powstanie w samym sercu miasta nowoczesnego centrum wielofunkcyjnego, z różnymi funkcjami, w tym mieszkaniową o łącznej powierzchni około 30 tys. mkw., obiektami handlowymi o powierzchni 25 tys. mkw. oraz wielopoziomowymi parkingami dla około 2 tys. samochodów. Jednocześnie spółka PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście realizować tu będzie przedłużenie linii SKM 250 i przystanek SKM Gdańsk-Śródmieście. O ostatecznym kształcie zagospodarowania tego terenu zadecyduje inwestor wyłoniony w konkursie.

Źródło: Thecity.com.pl/UM w Gdańsku

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.