Galeria Warmińska w blokach startowych

Wizualizacja Galerii Warmińskiej w Olsztynie

Libra Project 2, inwestor Galerii Warmińskiej, czeka na pozwolenie na budowę obiektu i niezwłocznie po jego otrzymaniu zapowiada rozpoczęcie prac budowlanych. W międzyczasie teren inwestycji przygotowywany jest do prac archeologicznych.

Zdjęto już pierwszą warstwę ziemi z pagórka, na którym powstanie Galeria Warmińska. Zabieg ten umożliwi rozpoczęcie prac archeologicznych na terenie budowy. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na luty 2013 r. Mają one potrwać do końca 2014 r.
Galeria Warmińska ma być największym kompleksem wielofunkcyjnym nie tylko w Olsztynie, ale w całym województwie Warmińsko-Mazurskim, spełniającym funkcje handlowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Powierzchnia całkowita dwupoziomowej galerii wyniesie blisko 116, 6 tys. mkw. Znajdzie się w niej około  160 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje, kręgielnia, klub fitness z kortami squash oraz kino. Dla zmotoryzowanych Klientów dostępny będzie wielopoziomowy parking na blisko 1200 miejsc. Galeria Warmińska powstanie przy skrzyżowaniu dwóch największych arterii komunikacyjnych miasta – ulic: Tuwima i Sikorskiego, obok istniejącego od 10 lat parku handlowego, w skład którego wchodzi Real, Media Markt i Praktiker.

Najnowszym nabytkiem Galerii Warmińskiej jest salon marki Zara należącej do grupy Inditex. Zara zajmie powierzchnię 2200 mkw. Będzie to jedyny salon tej sieci w Olsztynie. Libra Project 2 podpisała już umowy z innymi ważnymi najemcami, do których należą m.in.: Piotr i Paweł, Euro RTV AGD, Smyk Mega Store, Martes Sport, Multikino z 9 ekranami, Pure Health & Fitness, Sephora, Rossmann, New Yorker, Bershka, Stradivarius, Pull and Bear, Massimo Dutti, Orsay, Levi’s, Big Star, Promod, Tally Weijl, Camaieu, Camel Active, Apart, Kruk, Ecco i Bytom.

Większościowym inwestorem Galerii Warmińskiej jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2, firmy notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.