Galeria Piła sprzedana

Galeria Piła

Rank Progress podpisał ze spółką należącą do Grupy Immofinanz - Klio Real - umowę sprzedaży znajdującej się w budowie "Galerii Piła" za 57,696 mln zł netto, podał deweloper.

"Wskazana powyżej cena sprzedaży netto nieruchomości ulegnie w przyszłości podwyższeniu o opcjonalne dodatkowe wynagrodzenie zdefiniowane w umowie. Sposób ustalenia wysokości [tego] wynagrodzenia został zdefiniowany w umowie i zasadniczo jego wysokość będzie ustalona jako 40% z potencjalnego zysku z centrum handlowego ustalonego jako różnica pomiędzy: przyszłą wartością rynkową centrum handlowego a kosztem inwestycji, przy czym zarówno przyszła wartość rynkowa, jak i koszt inwestycji, w tym metody ich ustalania, zostały odpowiednio zdefiniowane w umowie" - czytamy w komunikacie.

Przyszła wartość rynkowa nieruchomości zostanie ustalona m.in. w oparciu o stopę kapitalizacji, której wysokość w głównej mierze będzie zależeć od przyszłych transakcji na rynku nieruchomości handlowych, przy czym w kontekście malejących stóp kapitalizacji, Rank Progress oczekuje wzrostu wartości rynkowej nieruchomości w stosunku do jej wartości obecnie, podkreślono.

W połowie kwietnia Rank Progress informował, że jego spółka zależna Gemar-Umech podpisała ze spółką Klio Real z grupy Immofinanz Group umowę przedwstępną sprzedaży nieruchomości z Galerią Handlową Piła. Immofinanz miał przejąć nieruchomość za 56 mln zł netto. Rank Progress chciał środki te przeznaczyć na obniżenie swojego zadłużenia. Podał również, że będzie nadal zarządzać projektem oraz prowadzić jego komercjalizację, za co otrzyma wynagrodzenie.

Źródło: ISB News

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.