Galeria Katowicka: prace i komercjalizacja w toku

Galeria Katowicka

Przebudowa dworca kolejowego w Katowicach (nowa hala obsługi pasażerów oraz podziemny dworzec autobusowy) zostanie zakończona jeszcze w 2012 roku, przewidywany termin zakończenia budowy Galerii Katowickiej to II kwartał 2013 roku. Obiekt jest już skomercjalizowany w ponad 60 proc.

Nowe centrum komunikacyjno - handlowo - biurowe utworzy nowoczesną, przyjazną i otwartą przestrzeń w ścisłym centrum Katowic. Powierzchnia handlowa zostanie połączona z przestrzenią publiczną, dzięki czemu centrum miasta zyska nową jakość. Projekt budynku nawiązuje do przedwojennego planu katowickiego Śródmieścia. W ramach inwestycji przelotowy dworzec autobusowy znajdzie się pod ziemią, natomiast modernizacja infrastruktury wokół inwestycji ułatwi pieszym poruszanie się w centrum miasta. Przestronna i nowoczesna hala dworca kolejowego o całkowitej powierzchni 5 800 mkw. pomieści kasy biletowe, punkty informacyjne, poczekalnie oraz punkty handlowo-usługowe. Obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

W przylegającej do hali dworca Galerii Katowickiej powstanie 250 sklepów i punktów usługowych zlokalizowanych na obszarze 53 000 mkw. Do dyspozycji użytkowników obiektu oddany zostanie parking na 1200 samochodów. Zgodnie z planem zagospodarowania okolicy dworca, miejsce placu Szewczyka zajmie  przestrzeń łącząca nową halę dworca z wolnostojącym biurowcem.

- Galeria Katowicka to największa spośród realizowanych aktualnie inwestycji w naszym portfolio.Jej otwarcie planujemy na 2013 rok, tymczasem skomercjalizowaliśmy już blisko dwie trzecie dostępnej powierzchni handlowej, co świadczy o ogromnym potencjale i atrakcyjności tej inwestycji – powiedziała Agata Brzezińska, Dyrektor ds. Najmu Neinver Polska.

Wśród najemców Galerii Katowickiej znajdą się również salon Tchibo z kawą oraz akcesoriami  dla domu, dwie księgarnie Matras, biuro podróży TUI, a także salon 4F oferujący odzież sportową i sprzęt kempingowy. Do dyspozycji klientów Galerii Katowickiej, powstającej w centrum miasta, oddane zostaną również restauracje Subway,  KFC i Burger King, sklepy Hubiz i 1 Minute, jak również salony prasowe Relay i Kolporter.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.