Ernst & Young ocenia, że cena na akcje NFI EMF jest godziwa

Firma doradcza Ernst & Young w badaniu przeprowadzonym na zlecenie zarządu NFI EMF oceniła, że zaproponowana w wezwaniu cena 9,85 za jedną akcję NFI EMF jest godziwa.

"Naszym zdaniem cena akcji NFI Empik Media & Fasion, określona w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji NFI EMF z dnia 13 marca 2012 roku w wysokości 9,85 zł za jedną akcję, znajduje się w przedziale przeprowadzonej przez nas analizy i jest godziwa dla ogółu akcjonariuszy spółki z finansowego punktu widzenia" - napisała w raporcie firma Ernst & Young.

Przy pracy nad swoją opinią Ernst & Young przeanalizował m.in. raporty roczne NFI Empik za 2011 i 2010, test na utratę wartości udziałów w spółkach oraz skonsolidowane projekcje NFI EMF na lata 2012-15 dla sześciu segmentów działalności.

W połowie marca Penta Investments i Eastbridge wezwały do sprzedaży 39,6 proc. akcji NFI EMF, po 9,85 zł za akcję. W wyniku wezwania wzywający chcą mieć 100 proc. akcji NFI EMF i wycofać spółkę z giełdy. Zapisy przyjmowane są od 2 kwietnia do 8 maja.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.