EPP - zakup I transzy portfolio M1

M1 Czeladź

EPP poinformowała o sfinalizowaniu pierwszej transzy zakupu 12 centrów i parków handlowych o łącznej wartości 358,7 milionów euro, obejmującej cztery centra handlowe: M1 Czeladź, M1 Kraków, M1 Łódź oraz M1 Zabrze. Łączna powierzchnia najmu tych czterech centrów to 194 400 mkw., natomiast ich łączny dochód operacyjny netto to 25,1 mln euro.

W grudniu ubiegłego roku EPP ogłosiła przejęcie 12 centrów i parków handlowych („Portfolio M1”) od Chariot Top Group B.V., konsorcjum, w którym 25 proc. udziałów ma Redefine Properties. Wartość transakcji to 692 mln euro. Przejęcie zostało podzielone na trzy transze, z których pierwsza została właśnie sfinalizowana, a dwie pozostałe w ciągu najbliższych trzech lat.

Wszystkie obiekty usytuowane są przy drogach szybkiego ruchu. Centra pozyskane przez EPP są jednopiętrowe, w pełni wynajęte. Wśród najemców parków M1 są hipermarkety Auchan, a także międzynarodowe marki, takie jak np. MediaMarkt, OBI, TK Maxx, H&M i C&A. Współczynnik średniego czynszu do obrotu wynosi poniżej 9 proc. Całe portfolio objęte jest umową typu master lease zawartą z Metro AG, która wygasa w kwietniu 2024 r.

Po sfinalizowaniu całej transakcji spółka stanie się właścicielem ośmiu regionalnych centrów handlowych M1 o powierzchni najmu brutto od 30 000 mkw. do 55 000 mkw. odwiedzanych rocznie przez ponad 40 mln klientów oraz czterech parków handlowych o powierzchni najmu brutto od 20 000 mkw. do 35 000 mkw.

Transza pierwsza została w 62 proc. sfinansowana za pomocą kredytu i kapitału własnego EPP pochodzącego z ogłoszonej wcześniej sprzedaży nieruchomości biurowych. Ponadto, fundusze inwestycyjne zarządzane przez Oaktree i LVS II Luxembourg II S.à r.l subskrybowały wyemitowane przez EPP akcje o wartości 112,5 mln euro (1,27 euro za akcję).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.