EPP podsumowuje miniony rok

Galaxy

EPP właściciel i zarządca centrów handlowych w Polsce, opublikował wyniki finansowe za rok 2017. Zysk przypadający na akcjonariuszy wyniósł w tym okresie 76,6 milionów euro, co jest wynikiem lepszym od prognozowanego. Jednocześnie spółka konsekwentnie budowała swoją obecność w kluczowych miastach Polski, a należące do niej nieruchomości zarejestrowały rosnącą odwiedzalność i coraz wyższe obroty. Wartość aktywów zwiększyła się o 29 proc., do 1,95 miliarda euro. 

W minionym roku EPP przeprowadziła warte 334 miliony euro akwizycje i ogłosiła zakup portfela M1 wycenionego na 692 miliony euro. Zakup portfela M1 oznacza, że do 2020 roku wśród aktywów EPP znajdzie się kolejnych 12 nieruchomości. Pierwsza transza, obejmująca centra M1 w Czeladzi, Krakowie, Łodzi i Zabrzu, została sfinalizowana w styczniu 2018 roku.  

EPP odnotowała wyniki operacyjne - odwiedzalność w należących do spółki centrach handlowych wzrosła o 4,6 proc., a obroty zwiększyły się o 7 proc. Współczynnik niewynajętej powierzchni handlowej spadł do 1,41 proc. 

Wśród całego portfela EPP warto zwrócić uwagę na Pasaż Grunwaldzki, który w ubiegłym roku odnotował wzrost odwiedzalności o 8,8 proc. Tuż za nim uplasowały się Galeria Amber ze wzrostem odwiedzalności o 8,1 proc. oraz Galaxy (7,1 proc.). Jeśli chodzi o wzrost obrotów, to największe przyrosty odnotowały Galeria Amber - o 12,5 proc., Galeria Echo  - o 9,7 proc. i Pasaż Grunwaldzki - 6,3 proc.  

Jednocześnie EPP kontynuowała sprzedaż obiektów biurowych. W grudniu 2017 roku sprzedane zostały trzy nieruchomości - A4 Business Park, West Gate i Tryton Business House. Kolejne trzy biurowce są w trakcie sprzedaży.    

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.